20 września 2020 | 23:04
You are here:  / Komunikaty Firm / Turystyka / Kiedy zamówić tanie wakacje za granicą?

Kiedy zamówić tanie wakacje za granicą?

Z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, czyli wakacje first minute

Od paru lat sporym zainteresowaniem Polaków cieszy się oferta first minute, która jest dostępna między innymi na https://dreamtours.pl/. Rezerwując wakacje ze sporym wyprzedzeniem, korzysta się z rabatów sięgających kilkudziesięciu procent oraz z wielu dodatkowych bonusów. Przykładowo, first minute umożliwia zmianę terminu wyjazdu bez ponoszenia opłat z tego tytułu. Ponadto można za darmo skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia, na przykład bezpłatnej rezygnacji z wyjazdu, bądź z gwarancji najniższej ceny.

W ramach oferty first minute możliwe jest wykupienie wakacji all inclusive z oferty https://dreamtours.pl/all-inclusive. Jeśli woli się wycieczki objazdowe, ich rezerwacja z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem również jest możliwa. Dodatkowo na długo przed wakacjami ma się możliwość wybierania spośród wielu kierunków i hoteli, co ułatwia znalezienie oferty skrojonej na miarę.

Wakacje na ostatnią chwilę, czyli oferta last minute

Oferta https://dreamtours.pl/last-minute jest dostępna jedynie na kilka dni przed wyjazdem na daną wycieczkę. Jest to oferta kierowana do osób, które są elastyczne i chętnie wyjadą do dowolnego kraju. Last minute dotyczy wycieczek, które zostały już potwierdzone, lecz któryś z uczestników zrezygnował w ostatniej chwili lub dostępne są ostatnie wolne miejsca w danym terminie. Ceny wycieczek last minute mogą być niższe nawet o 50 procent lub więcej, dzięki czemu są to oferty wyjątkowo atrakcyjne. Oszczędności są spore, jednak nie każdy będzie zadowolony z wakacji last minute.

Oferta na ostatnią chwilę wymusza podjęcie szybkiej decyzji, gdzie się leci i na ile, przez co jest to rozwiązanie dobre wyłącznie jedynie dla spontanicznych osób. Jeżeli jest się nastawionym na konkretny kierunek, można się mocno rozczarować. Wakacji last minute nie poleca się rodzinom z dziećmi ze względu na możliwe problemy z zarezerwowaniem pobytu w hotelu rodzinnym lub w pokoju odpowiednim dla większej liczby osób niż dwoje dorosłych. Dodatkowo wyjazd z dziećmi mogą uniemożliwić przepisy wjazdowe do danego kraju, na przykład konieczność posiadania paszportu i wykupienia wizy.