19 września 2020 | 13:28
You are here:  / Komunikaty Firm / Turystyka / Seszele – idealne miejsce na Twoje wakacje!

Seszele – idealne miejsce na Twoje wakacje!

Przede wszystkim dla malowniczych wysp, których to państwo ma aż 115! Dla niezwykłej przyrody i przepięknych Parków Narodowych, dla tajemniczego i etnicznego charakteru niektórych wysepek oraz dla niezwykle romantycznego klimatu tego miejsca. Właśnie dzięki scenerii dopasowanej do chwil spędzanych z drugą połówką, Seszele są częstą destynacją wybieraną na podróże poślubne. Oferty wyjazdów na piękne wyspy Seszeli, przez swoją różnorodność są indywidualnie dopasowane do tego, co chcielibyśmy zobaczyć lub gdzie chcielibyśmy odpocząć. Poniżej przedstawiamy (naszym zdaniem) miejsca, które naprawdę warto zobaczyć!

Kolonialna stolica Seszeli – Victoria

Klimatyczne a zarazem największe miasto Seszeli położone jest w północno-wschodniej części Mahe – największej wyspy archipelagu. Mieszkańcy miasta zajmują się głównie rybołówstwem i turystyką. Wielu miejscowych pracuje na międzynarodowym porcie lotniczym Mahe lub przy obsłudze portu. To co niewątpliwie zachwyca to malownicze, wąskie uliczki, urokliwe kamienice czy spotykani co kawałek Panowie grający w domino – właśnie stara część miasta naszym zdaniem buduje jego klimat. Co jeszcze warto zobaczyć? Na pewno centrum miasta, w którym będziemy mogli podziwiać piękną wieżę zegarową, która do złudzenia przypomina londyńskiego “Little Bena”. Zegar ten jest pomnikiem dla zmarłej królowej Wiktorii, a o jego budowie zadecydował gubernator Ernest Sweet-Escott. Ciekawym faktem jest, że w tym roku wieża liczy już 115 lat – dokładnie tyle samo ile wynosi liczba wysp archipelagu. Może to dobry pretekst aby się wybrać właśnie na Seszele?

Warto również wybrać się do Muzeum Sztuki Narodowej, Muzeum Historycznego oraz do ponad 100-letniego ogrodu Botanicznego, gdzie możemy podziwiać lokalną florę co również pozwoli nam się zrelaksować i wyciszyć.

W miasteczku znajdzie się też coś dla miłośników kuchni i gotowania! Victoria słynie z bogatego w produkty targu rybnego, ale i straganów z lokalnymi, kolorowymi i kuszącymi zapachami produktami. W tym miejscu można spróbować również seszelskich specjałów, więc naprawdę warto wybrać się właśnie tam aby spróbować lokalnej kuchni.

Wyspa Praslin – dlaczego warto?

Przede wszystkim dla egzotycznej roślinności, niezwykle malowniczych zatoczek z pięknymi plażami oraz przejrzystej, turkusowej wody. To wszystko jest wymarzoną scenerią na niezapomniane wakacje. To co wyróżnia wyspę Praslin to fakt, że na jej obszarze znajduje się przepiękny Park Narodowy o tej samej nazwie. W skład Parku wchodzi rezerwat przyrody Vallee de Mai. Co ciekawe cały ten obszar został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co powinno zachęcić niezdecydowanych 🙂 W Parku Narodowym można podziwiać słynną palmę kokosową Seszeli, czyli lodoicję seszelską. Jej owoce mogą ważyć nawet 30 kg! Palma ta to bardzo ważne drzewo dla Seszelczyków.

Oprócz tropikalnej flory, w Parku można również podziwiać niezwykłą faunę, na przykład papugę czarną czy owocowego gołębia. Innym pięknym miejscem na terenie wyspy jest rezerwat Fond Ferdinand, znajdujący się w południowej części wyspy. Rezerwat ten jest aż 6 razy większy od Vallee de Mai, można w nim spotkać również więcej gatunków zarówno roślin jak i zwierząt. Wstęp do rezerwatu również jest dużo tańszy. Do wyboru są dwa szlaki do zwiedzania – 2 i 3 godzinny, do dyspozycji jest również punkt widokowy, z którego można zobaczyć nie tylko całą wyspę Praslin, ale i okoliczne wysepki. Warto również wybrać się na plażę Anse Georgette – jest mała i kameralna, więc można na niej bardziej odpocząć niż na bardziej znanej Anse Lazio.

Rajskie i dziewicze La Digue!

La Digue to najmniejsza wyspa Seszeli. Mogłoby się wydawać, że na małej wyspie będzie ciasno i mało komfortowo, ale jest ona niezwykle piękna, żeby nie powiedzieć bajkowa! Dlaczego? Jest ona najmniej przekształcona przez człowieka, dzięki czemu można się zachwycać jej naturalnym pięknem i urokiem. Najlepiej rozkoszować się widokami i atrakcjami podróżując rowerem. Wyspa jest na tyle mała, że ten środek transportu sprawdzi się bardzo dobrze, a jazda w takich okolicznościach przyrody na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem!

http://planetescape.pl/