20 września 2020 | 19:13
You are here:  / Biznes, Ekonomia, Finanse / Komunikaty Firm / Wiedza / Wydarzenia / Polacy wolą pożyczki na raty niż krótkoterminowe

Polacy wolą pożyczki na raty niż krótkoterminowe

Polacy chcą żyć na dobrym poziomie i korzystać z różnych przyjemności. Niestety, nie zawsze ich na to stać, ponieważ część z nich wcale nie kosztuje mało. Egzotyczne wczasy, luksusowy samochód, czy remont mieszkania muszą swoje kosztować, dlatego Polacy chętnie decydują się na male szaleństwa, nawet pomimo finansowych niedostatków.

Pożyczka na wczasy

Egzotyka jest teraz w modzie, a nasi rodacy bardzo chętnie wybierają Dominikanę, Tajlandię, czy Malediwy na miejsce swoich wakacyjnych destynacji. Takie wczasy przeważnie kosztują jednak kilka tysięcy złotych i za na jedną osobę. W przypadku gdy chce się wybrać się w dwójkę, lub z dziećmi koszt takiej wycieczki może przekroczyć możliwości zwyczajnej polskiej rodziny. Nie każdy przecież zarabia na tyle dobrze, by odłożyć kilkanaście tysięcy w ciągu roku. Przeciętny Polak według ostatnich danych zarabia co prawda ponad 5000 na rękę, ale nie trzeba nikogo przekonywać, że ta statystyka dla większości z nas jest tylko smutnym przekłamaniem.

Policzmy więc koszt wyjazdu dla trzyosobowej rodziny. Załóżmy, że korzystamy z jednego z tańszych wariantów oferowanych przez biuro podróży dla wycieczek na Dominikanę. Przy założeniu, że koszt na jedną osobę wynosi 6000 złotych, musimy liczyć się z wydatkiem 18000pln. Do tego dochodzą koszty związane z opłatami na miejscu. Trzeba mieć także pieniądze na tak zwaną stratę. Nikt przecież nie chce jechać na wakacje, a tam spędzać czas tylko w hotelu. Kupienie pamiątek to rzecz obowiązkowa, dlatego warto mieć przy sobie kieszonkowe. 2000 złotych powinny spokojnie wystarczyć na zakup pamiątek, ale trzeba też pamiętać o wydatkach nieoczekiwanych. Niektóre wycieczki nie obejmują bowiem kosztów ubezpieczenia i w razie ewentualnej choroby trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami za leczenie.  

Jak widać, by zobaczyć Dominikanę wraz z rodziną trzeba wydać na prawdę sporo pieniędzy.

Gdy jednak zarobki są niskie i nie pozwalają na tego typu przyjemności, z pomocą przychodzą różnego rodzaju firmy, które oferują wygodne pożyczki na raty. Pożyczki przez Internet bez zaświadczeń na raty (sprawdź oferty na Get-money.pl) 

Można też zdecydować się na inne, nieco tańsze kraje, jak Hiszpania, czy Grecja. Wycieczki do tamtych krajów nie kosztują aż tak dużo jak poza Europę, ale chyba każdy zgodzi się z tym, że egzotyczne miejsca posiadają niezwykłą moc, dlatego każdy powinien przynajmniej raz w życiu wybrać się gdzieś daleko.