25 września 2020 | 04:26
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / Alerty na telefon będą ostrzegać mieszkańców powiatu

Alerty na telefon będą ostrzegać mieszkańców powiatu

Mieszkańcy powiatu wejherowskiego mogą być na bieżąco z tym, co dzieje się w regionie. Uruchomiona została aplikacja na smartfony, dzięki której każdy ma dostęp do aktualności, ostrzeżeń o nagłej zmianie pogody, a także komunikatów od służb mundurowych.

Powiat wejherowski jest pierwszym powiatem w województwie pomorskim, który posiada własną aplikację. Dzięki wprowadzeniu teleinformatycznego systemu wczesnego ostrzegania, każdy mieszkaniec, który się wcześniej zaloguje, otrzyma SMS-em powiadomienie o zagrożeniach.

Chcemy, żeby mieszkańcy powiatu wejherowskiego mieli stały dostęp do aktualnych wydarzeń. Chcemy także, aby informacje o zagrożeniach pogodowych i utrudnieniach, na przykład w dostawie prądu, docierały do jak największej liczby ludzi – mówiła podczas spotkania inaugurującego aplikację Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Mieszkańcy mogą otrzymywać na swoje telefony informacje nie tylko o zagrożeniach, ale i o dużych oraz ważnych wydarzeniach w okolicy.

W niektórych gminach powiatu wejherowskiego funkcjonują już podobne systemy. Tak jest w Rumi i w gminie Wejherowo. W tym drugim przypadku z systemu korzysta ponad półtora tysiąca osób. W sytuacji zagrożenia informacje są przesyłane do mieszkańców gminy SMS-ami lub poprzez komunikaty głosowe.

Aktualnie aplikacja funkcjonuje w starostwie powiatowym w Wejherowie oraz poszczególnych miastach i gminach powiatu wejherowskiego – wyjaśnia Rafał Lisiecki, przedstawiciel firmy Samorządowy Informator SMS.

Przypomnijmy, że aplikacja jest darmowa, a korzystanie z niej – całkowicie bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem. Można ją pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store oraz Windows Store, wpisując w wyszukiwarkę „Blisko”.

Więcej informacji: Alerty na telefon będą ostrzegać mieszkańców powiatu
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY