21 września 2020 | 05:43
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / Rowerowy maj wkracza do Szkoły Podstawowej w Chłapowie

Rowerowy maj wkracza do Szkoły Podstawowej w Chłapowie

Wkrótce odbędzie się kolejna odsłona projektu „Rowerowy Maj”. Inicjatywa, która skierowana jest głównie do uczniów szkół podstawowych, odbędzie się w kilkudziesięciu polskich miastach, w tym po raz pierwszy we Władysławowie i po raz drugi w Pucku.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z rywalizacją, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły oraz uczy dobrych i zdrowych nawyków. Wydarzenie jest projektem zainicjowanym i spopularyzowanym w całej Polsce przez samorządowców z Gdańska. Przedsięwzięcie skierowane jest głównie do uczniów, a jego celem jest zachęcenie najmłodszych do codziennej aktywności fizycznej oraz wyrobienie nawyku bezpiecznych i ekologicznych dojazdów do szkoły.

Miło nam poinformować, że w tym roku gmina Władysławowo pierwszy raz przystąpi do kampanii Rowerowy Maj, promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego – informuje na swojej stronie wladyslawowo.pl.

Każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników klas przewidziane są nagrody.

Ponieważ nadchodząca edycja to nasz debiut w tej akcji, zdecydowaliśmy, iż w tym roku, testowo, zostanie ona przeprowadzona w SP Chłapowo. Mamy nadzieję, że spotka się z entuzjastycznym przyjęciem, a zdobyte doświadczenie i opinie pozwolą już w maju 2019 roku sprawnie przeprowadzić kampanię we wszystkich chętnych placówkach z terenu gminy Władysławowo – informuje władysławowski urząd.

Przypomnijmy, że pierwszy raz w 2017 roku uczniowie puckiej podstawówki wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu „Rowerowy Maj”. Celem akcji było zachęcenie najmłodszych do codziennej aktywności fizycznej oraz wyrobienie nawyku bezpiecznych i ekologicznych dojazdów do szkoły. W Puckiej edycji wzięło udział blisko 500 uczniów, którzy łącznie zanotowali 12 tysięcy dojazdów do szkoły i z powrotem.

Najaktywniejsze rowerowe klasy otrzymały nagrody. „Rowerowy Maj” jest projektem zainicjowanym i spopularyzowanym w całej Polsce przez samorządowców z Gdańska. Przedsięwzięcie skierowane jest głównie do uczniów szkół podstawowych.

Przypomnijmy, że w 2017 roku w Pucku w akcji uczestniczyła jedynie Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego. W bieżącym roku miasto zaprosiło do współpracy również szkoły niepubliczne oraz przedszkola, czyli: Szkołę Podstawową ”Małe Morze” im. Macieja Płażyńskiego w Pucku; Przedszkole Samorządowe w Pucku; Niepubliczne Przedszkole im. Jana Brzechwy w Pucku; Pierwsze Przedszkole Integracyjne w Pucku; Przedszkole Niepubliczne ”Pod Tęczą”.

Więcej informacji: Rowerowy maj wkracza do Szkoły Podstawowej w Chłapowie
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY