28 września 2020 | 13:11
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / Bezpieczniej na Marszewskiej, w soboty ulica będzie zamknięta

Bezpieczniej na Marszewskiej, w soboty ulica będzie zamknięta

Przejazd ulicą Marszewską będzie bezpieczniejszy i łatwiejszy. W najbliższą sobotę (7 kwietnia) rozpoczną się prace przy poboczach, planowane są tymczasowe wyłączenia ulicy z ruchu.

Ulicę Marszewską w Gdyni, czyli drogę łączącą miasto z powiatem wejherowskim, czeka remont. Drogowcy usuną część drzew, które w największym stopniu utrudniają ruch i zagrażają bezpieczeństwu kierowców oraz pieszych na całym odcinku ulicy Marszewskiej, szczególnie w jej najbardziej krętych fragmentach.

Wraz z początkiem kwietnia ruszą prace drogowe, które w efekcie uczynią ulicę Marszewską – ważną drogę łączącą północno-zachodnią część Gdyni z sąsiednimi gminami – dużo bezpieczniejszą. Zmiany obejmą ulicę na łącznie aż 7,5 kilometra jej długości, stąd pracownicy rozłożą czasowe wyłączenia z ruchu na pięć sobót, żeby zminimalizować utrudnienia – informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.

Bezpieczeństwo kierowców ma zwiększyć się dzięki poprawionym poboczom. Pozytywne zmiany odczują odwiedzający okoliczny Leśny Ogród Botaniczny, który rozwija się w szybkim tempie. Podjęto decyzję o budowie nowych przystanków autobusowych.

Leśny Ogród Botaniczny to miejsce coraz chętniej odwiedzane przez mieszkańców Trójmiasta i okolic. Jest ośrodkiem edukacyjnym, do którego w tygodniu licznie przyjeżdżają grupy zorganizowane, w większości z przedszkoli i szkół. Rocznie to około sześć tysięcy osób – mówi Jacek Szulc, nadleśniczy Nadleśnictwa Gdańsk. – Grupy często korzystają z komunikacji autobusowej, skarżąc się na problemy z przejściem przez ulicę Marszewską. Bardzo cieszą nas rozpoczynające się prace, ma to duże znaczenie także z uwagi na dalszy rozwój ogrodu.

Prace spowodują utrudnienia w ruchu. Ze względu na długość ul. Marszewskiej, zadanie podzielono na pięć kolejnych sobót, z wyłączeniem tzw. długiego majowego weekendu, czyli soboty 5 maja. Kierowcy muszą przygotować się na całkowite zamknięcie przejazdu ulicą Marszewską od godziny 5:30 do 16:00.

Zamknięcia obejmują konkretne odcinki:

– 7 kwietnia i 14 kwietnia: od ulicy Chabrowej do ulicy Wiczlińskiej;

– 21 kwietnia: od ul. Wiczlińskiej do zjazdu na Łężyce;

– 28 kwietnia i 12 maja: od zjazdu na Łężyce do Koleczkowa;

  • 19 maja: termin rezerwowy.

Więcej informacji: Bezpieczniej na Marszewskiej, w soboty ulica będzie zamknięta
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY