Praca Lubartów – gdzie szukać ofert pracy?

Lubartów to miasto we wschodniej części Polski, położone 26 kilometrów od Lublina. Bliskość stolicy województwa lubelskiego ma znaczny wpływ na profil gospodarczy Lubartowa, a także warunki na lokalnym rynku pracy.

W jakich zawodach najłatwiej o zatrudnienie i do kogo najczęściej kierowane są ogłoszenia typu praca Lubartów

Lubartów – jakich specjalistów potrzebuje rynek pracy?

Lubartów rozwija się w obrębie aglomeracji lubelskiej. Prócz Lublina, w pobliżu miasteczka znajdują się także na przykład Kock, Ostrów Lubelski, Parczew, Nałęczów czy Świdnik. Lubartów jest dobrze skomunikowany z całym regionem, a ponadto w odległości około 35 km znajduje się lotnisko Lublin-Świdnik obsługujące loty międzynarodowe. 

Dogodne położenie i rozbudowana infrastruktura transportowa to tylko niektóre atuty inwestycyjne, napędzające lubartowską gospodarkę. Na przedsiębiorców czekają też między innymi tereny uzbrojone i udogodnienia gwarantowane przez podstrefę Lubartów Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Lubartowie rozwijają się branże TSL, przemysł (działają tu np. producenci narzędzi ściernych, okien, mebli i inni), handel i usługi, a także turystyka, zakwaterowanie i gastronomia. 

Dość duża różnorodność gospodarcza miasta przekłada się na warunki na lokalnym rynku pracy. Zapotrzebowanie na kadrę zgłaszane jest między innymi w budownictwie (brakuje pracowników z różnego rodzaju uprawnieniami, ale także pracowników budowlanych bez kwalifikacji). Sporo ofert kierowanych jest do pracowników magazynowania i transportu – w tym kierowców ciężarówek – a także do specjalistów ds. spedycji i logistyki. Praca w Lubartowie i powiecie lubartowskim czeka również w oświacie, gastronomii, opiece zdrowotnej czy w księgowości.  

Aktualne oferty pracy w Lubartowie – gdzie je znaleźć?

Ogłoszenia o pracę w Lubartowie znajdziemy na przykład w Powiatowym Urzędzie Pracy. Warto udać się do PUP, szczególnie jeśli potrzebujemy doradztwa zawodowego, myślimy o przekwalifikowaniu się lub chcemy skorzystać z bezpłatnego kursu zawodowego. PUP nie powinien jednak stanowić dla nas jedynego źródła oferty pracy – zdecydowanie więcej propozycji zatrudnienia znajdziemy bowiem na własną rękę w internecie. Gdzie ich szukać? 

Przede wszystkim na profesjonalnych portalach pracy. Są to platformy rekrutacyjne umożliwiające spotkanie się pracodawców i kandydatów. Najlepiej wybrać taką, która jest bezpłatna, łatwa w obsłudze, bezpieczna i zarazem popularna, czyli dająca dostęp do bardzo wielu ogłoszeń. Dobrym wyborem jest na przykład praca.pl. Portal ten umożliwia filtrowanie ofert, dzięki czemu szybko znajdziemy tylko te propozycje zatrudnienia, które odpowiadają naszym preferencjom. By przeglądać ogłoszenia na praca.pl, nie musimy się rejestrować, jednak warto to zrobić. Dzięki temu możemy bezpośrednio poprzez portal brać udział w rekrutacjach, zarządzać swoim Profilem Kandydata, skorzystać z bezpłatnego generatora CV. Szukanie pracy za pomocą dobrego portalu z ogłoszeniami to zdecydowanie najlepsza opcja. 

Co jeszcze możemy zrobić? Przede wszystkim uruchomić osobiste kontakty – czyli powiedzieć rodzinie i znajomym o tym, że szukamy zatrudnienia. Bliscy mogą być bardzo cennym źródłem informacji na temat prowadzonych rekrutacji. Bywa też, że ich rekomendacja w firmie, w do której się zgłosiliśmy, przeważa na naszą korzyść w przypadku dwóch podobnych kandydatur do pracy. Nie można także zapominać, że przyjazne nam osoby mogą stanowić nieocenione wsparcie, kiedy poczujemy znużenie lub zniechęcenie w czasie szukania pracy. 

Jeśli mamy na liście firmy, w których chcielibyśmy pracować, ale jednostki te nie prowadzą aktualnie naboru – mimo wszystko wyślijmy do nich swoje zgłoszenie, tzw. podanie o pracę. Zdarza się, że pracodawcy przyjmują osoby o wysokich kwalifikacjach, nawet jeśli wcześniej nie planowali powiększenia kadry. 

Nawet kiedy szukanie zatrudnienia przedłuża się, postarajmy się nie tracić pogody ducha i zapału. W systematycznym przeglądaniu ofert pomoże wspomniany portal pracy. Ustalmy plan poszukiwań i trzymajmy się go. Dobrze jest także sprawdzić zapotrzebowanie rynku pracy i zastanowić się, jakie umiejętności czy kwalifikacje są obecnie najbardziej poszukiwane  – czasami krótkie szkolenie może znacząco podnieść nasze notowania u pracodawców i zwiększyć swoją szansę na wymarzony etat.

Related Post