1 października 2020 | 08:56
You are here:  / Wydarzenia / W jakich pomieszczeniach sprawdzi się wieszak na ścianę?

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się wieszak na ścianę?

Wieszak na ścianę jest wyjątkowo pomocny, zwłaszcza jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca na przechowanie. Możemy na nim umieścić kurtki, ale również czapki, czy szaliki. Jest wiele modeli wieszaków na ścianę, które idealnie wypełnią naszą przestrzeń.

Jakie wieszaki na ścianę możemy kupić?

W nowoczesnych przedpokojach i pokojach bardzo modne są obecnie wieszaki na ścianę w zabudowie. Są połączone z zabudową, co znacznie zwiększa ilość potrzebnego nam miejsca do przechowywania. Wieszaki świetnie wpasowują się w zabudowę. Są umieszczane na jednej ze ścian zabudowy, często nad siedziskiem lub półką na buty. Nad wieszakami umieszczana jest półka, idealna na przechowanie m.in. czapek lub szalików. W większości dużych holi i przedpokoi stosuje się wieszaki stojące, ale wieszaki na ścianę zajmują znacznie mniej miejsca. Są pomocne zwłaszcza w przypadku niewielkich przedpokoi, jakie możemy spotkać m.in. w blokach. Wieszaki na ścianę są świetnym dopełnieniem dla szaf w zabudowie, które łączone są z półkami na buty oraz siedziskami. Można również spotkać wieszaki na ścianę z wmontowanym lustrem, co sprawia, że oszczędzamy dużo przestrzeni.

Gdzie można umieszczać wieszaki na ścianę?

Wiele osób urządzając mieszkanie myśli, w jakich pomieszczeniach można zastosować wieszaki na ścianę. Oprócz wyżej wymienionego przedpokoju możemy wieszak na ścianę umieścić m.in. w łazience. Łazienka jest miejscem, w którym często trudno o zabudowaną szafkę, która posłuży nam do przechowywania ręczników lub szlafroka. Prosty wieszak na ścianę w łazience nie zajmuje wiele miejsca, a może bardzo dobrze sprawdzić się w miejscu, w którym mamy niewykorzystaną przestrzeń. Można umieścić go w rogu łazienki lub zaraz obok kabiny prysznicowej, co ułatwi nam przechowywanie używanych przez nas ręczników. Wiele osób, zwłaszcza takich które dzielą mieszkanie z innymi osobami, montuje wieszaki na ścianę w sypialniach. To dobre wyjście w momencie, kiedy brakuje nam miejsca w przedpokoju na zamontowanie szafy, a sami chcemy przechowywać nasze płaszcze blisko nas, a nie we wspólnym przedpokoju.

 Ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest również umieszczanie wieszaka na ścianie np. w pokojach dziecięcych. Dzieci nie mają na tyle długich ubrań, by musieć wieszać je w szafach. Najczęściej więc na ubranka dziecięce używamy komód lub pudełek. Na płaszcze albo kurtki można przeznaczyć wieszak, który zajmuje niewiele miejsca i wygląda bardzo estetycznie.

Idealnym miejsce na wieszak na ścianę jest garderoba. Na nim umieścimy nie tylko częściej używane kurtki, ale również paski, czy nawet biżuterię lub torebki. To bardzo pomocne dopełnienie naszej garderoby oprócz standardowych półek, które często zajmują zbyt dużą powierzchnię. W garderobie możemy również umieszczać nowoczesne wieszaki na ścianę z drążkiem, na którym powiesimy ubrania na tradycyjnych wieszakach, ale również możemy umieścić na nim tekstylne półki na buty lub bluzki. Takie półki posiadają odpowiednie przegródki, w których można umieścić niewielkie części garderoby albo nasze ulubione akcesoria. Zachowamy w ten sposób nie tylko porządek w garderobie, ale przede wszystkim zyskamy dużo wolnej przestrzeni, którą możemy spożytkować w całkowicie inny sposób.

Jaki typ wieszaka dobrać do różnych stylów pomieszczeń?

Wieszak na ścianę jest dostępny w wielu odsłonach, zarówno tych bardziej nowoczesnych, jak i klasycznych. Do loftowych pomieszczeń świetnie sprawdzą się nowoczesne wieszaki, lutowane z kilku metalowych prętów. Bardzo dobrze również wygląda chromowany wieszak na ścianę, a także wieszaki pokryte czarną emalią. W loftach stosowane są również wieszaki na ścianę, które łączą w sobie drewno z metalem. Wieszaki na ścianę w bardziej nowoczesnych wydaniach są wykonywane z metalu, z elementami plastikowymi, imitującymi szkło. Bardzo modne są również wieszaki na ścianę z wbudowanym lustrem, co bardzo dobrze komponuje się, zwłaszcza w przypadku małych pokoi, które potrzebują optycznego zwiększenia przestrzeni.