1 października 2020 | 09:08
You are here:  / Info / Międzynarodowe Mistrzostwa Litwy w kickboxingu zakończyły się sukcesem drużyn z Wejherowa i Luzina

Międzynarodowe Mistrzostwa Litwy w kickboxingu zakończyły się sukcesem drużyn z Wejherowa i Luzina

Międzynarodowe Mistrzostwa Litwy, które odbyły się w  Wisaginii były pierwszym międzynarodowym startem naszych zawodników w  2018 roku. Turniej LITWA OPEN przyciągnął ponad 230 zawodników w formule K-1 rules oraz kick-light z takich krajów jak: Łotwa, Mołdawia, Rosja, Białoruś, Polska oraz oczywiście gospodarze. Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe oraz GOSRiT Luzino wystawiło wspólną reprezentację, która wywalczyła 3 medale, w tym dwa złote.

Pierwszy tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Litwy powędrował do Nikoli Siecińskiej z Rybna, która nie zagrożona po zwycięstwie nad zawodniczką z Litwy (wygrana przez RSC) stanęła na najwyższym stopniu podium w  kategorii kadetek starszych do 50 kg. Kolejnym tytułem może pochwalić się starsza koleżanka Nikoli, Zuzia Kalbarczyk z Kębłowa, która wśród juniorek w  kat. do 65 kg zdecydowanie wygrała swoje walki, w  tym finał z reprezentantką Łotwy. Finał Zuzi, podobnie jak i  Nikoli, można zobaczyć na klubowym Facebooku.

Dobrze zaprezentował się Adam Wróbel (WSS, mieszkaniec Luzina), który stoczył prawdopodobnie swój najlepszy pojedynek w dotychczasowej karierze, niestety jednak przegrany, ale z bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Adam wcześniej zapewnił sobie też brązowy medal w  kategorii do 79 kg seniorów.

Podsumowując, na Litwie zaprezentowaliśmy dobry kickboxing, a złote medale dziewczyn są tego potwierdzeniem.

Więcej informacji: Międzynarodowe Mistrzostwa Litwy w kickboxingu zakończyły się sukcesem drużyn z Wejherowa i Luzina
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY