30 maja 2020 | 08:34
You are here:  / Komunikaty Firm / Wiedza / Podkład pod panele do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym

Podkład pod panele do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym

Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest przygotowanie podłoża, przed rozpoczęciem montażu paneli podłogowych. Warstwa materiału układanego na posadzce spełnia kilka funkcji i poprawia komfort użytkowania podłóg laminowanych. Rodzaj podkładu należy dobrać tak, aby eliminował wszystkie negatywne czynniki.

Stworzenie warstwy izolacyjnej pomiędzy panelami a posadzką

Panele ze względu na swoją budowę powinny być wygłuszone akustycznie. Doskonale do tego nadają się podkłady Arbiton Sklep. Sklep oferujący takie produkty ma kilka modeli mat podkładowych dostosowanych do różnych potrzeb. Zastosowanie takiej izolacji zmniejszy poziom dźwięku związany z użytkowaniem paneli zarówno w pomieszczeniu, jak i na niższych piętrach. Dodatkowo zwiększona jest wytrzymałość podkładów na duże obciążenia, przez co nie ulegają one odkształceniom i cały czas zachowują one swoją grubość warstwy izolującej.

Użytkowanie paneli razem z instalacjami ogrzewania podłogowego

Przy ogrzewaniu połogowym należy zmniejszyć opory przenikania ciepła przez posadzkę i warstwę podłóg laminowanych. W ten sposób unikamy strat ciepła oraz skracamy czas potrzebny na ogrzanie pomieszczenia. Warto zapoznać się produktem takim jak Multiprotect 1000 w sklepie Podlogi24. To specjalnie zaprojektowany podkład pod podłogi laminowane z folią aluminiową zwiększającą ochronę przed parą wodną gromadzącą się posadzkach. Układając warstwy izolacyjne, należy kłaść je warstwą metaliczną do góry. Aby uniknąć przesuwania się elementów, zalecane jest klejenie brzegów taśmą. Tak wykonane podłoże pod warstwą paneli będzie równomiernie rozprowadzało ciepło pochodzące z instalacji ogrzewania podłogowego. Podnosząc efektywność ogrzewania, dodatkowo zmniejszamy straty ciepła występujące w tradycyjnych materiałach izolacyjnych.

Dobry podkład izolacyjny pod panele zwiększa ich możliwości zastosowania. Materiały o niskim oporze cieplnym poprawiają komfort użytkowania pomieszczeń i ułatwiają utrzymanie optymalnej temperatury. Dodatkowo będą doskonałą izolacją akustyczną oraz pozwolą na długie użytkowanie podług przez swoją wytrzymałość.