25 września 2020 | 06:04
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / W Wejherowie przeleją krew – w szczytnym celu

W Wejherowie przeleją krew – w szczytnym celu

Po raz 11. w Wejherowie odbędzie się akcja Moto Krew, czyli coroczna zbiórka krwi organizowana przez Klub Motocyklowy Nine Six MC Poland. Wezmą w niej udział oczywiście motocykliści, choć akcja ma charakter otwarty. Liczy się przecież każda kropla krwi, która może ocalić czyjeś życie.

Stereotypowo są postrzegani jako nieodpowiedzialne osoby, które za nic mają przepisy ruchu drogowego, a swoją szaleńczą jazdą stwarzają zagrożenie dla siebie i innych. Motocykliści, bo o nich mowa, nie zgadzają się z tak krzywdzącą opinią. Poprzez imprez, takich jak Moto Krew, udowadniają, że należą do najbardziej świadomych uczestników ruchu drogowego, od których odpowiedzialności często mogą uczyć się pozostali kierowcy.

Synoptycy zapowiadają, że aura będzie korzystna. Na pewno też, jak co roku, uczestnikom akcji dopisze pogoda ducha. Warto więc zarezerwować sobie czas i pojawić się w najbliższą sobotę (21 kwietnia) na placu Jakuba Wejhera w Wejherowie już przed godziną 11:00. Impreza potrwa pod godziny 16:00. Na miejscu pojawi się oczywiście autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Gdańsku.

Głównym celem festynu na placu Jakuba Wejhera jest przybliżenie wszystkim uczestnikom, motocyklistom, jak i niezmotoryzowanym, idei honorowego oddawania krwi. Oczywiście wielu z naszych gości przychodzi dokładnie w ten dzień i w podstawionym autobusie do pobierania oddaje drogocenną krew – informują organizatorzy Moto Krwi.

W programie sobotniej imprezy zaplanowano m.in. koncerty i pokazy. Będzie można podziwiać także dziesiątki wspaniałych motocykli różnego typu – od najnowocześniejszych konstrukcji do klasycznych krążowników szos. To świetna okazja – dla starszych i młodszych miłośników motoryzacji – do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Będzie dobra muzyka, pokazy udzielania pierwszej pomocy, a dla dzieci przygotowano duży dmuchany zamek. Całe rodziny są więc mile widziane.

Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa, przy współpracy z Wejherowskim Centrum Kultury. Moto Krwi patronuje też Nadmorska Grupa Medialna – portal Nadmorski24.pl, Twoja Telewizja Morska oraz Radio Norda FM.

Więcej informacji: W Wejherowie przeleją krew – w szczytnym celu
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY