Ile kosztują usługi pośrednictwa nieruchomości?

Pośrednik nieruchomości może pomóc w wielu czynnościach związanych ze sprzedażą czy zakupem mieszkania, domu czy gruntu. Z jakimi kosztami wiąże się obsługa biura nieruchomości? Sprawdzamy cenniki!

Biuro nieruchomości – kiedy warto z niego skorzystać?

Gdy nie masz czasu na transakcję, nie masz głowy, by zajmować się promowaniem nieruchomości lub nie mieszkasz w kraju, biuro nieruchomości może pomóc Ci w transakcji. Firmy działające w branży pośrednictwa nieruchomości zapewniają pomoc wszystkim klientom, którzy chcą kupować, sprzedawać i wynajmować nieruchomości. Z pomocą specjalistów sprzedaż nieruchomosći może być znacznie szybsza i zakończyć się nawet w parę dni. Także kupujący mogą błyskawicznie znaleźć z pośrednikiem odpowiednie mieszkanie czy dom dla siebie. Biura wspierają także wynajmujących i najemców nieruchomości.Ile kosztuje obsługa biura nieruchomości?

W biurze nieruchomości ceny praktycznie zawsze ustalane są indywidualnie, a także często podlegają one negocjacji. Zatem zwykle biuro nie dysponuje dokładnym cennikiem, dlatego o koszty trzeba pytać. Zazwyczaj całkowity koszt to od około 1% do 3% wartości nieruchomości, co przekłada się na ogół na wydatek rzędu od kilku tysięcy do kilkunastu tysięcy złotych przy droższych nieruchomościach. Gdy chodzi o wynajem, koszty są odpowiednio niższe i na ogół to kilkaset złotych. Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowała sprzedaż nieruchomosći i inne transakcje z biurem, najlepiej napisać do niego wiadomość lub skontaktować się z nim telefonicznie.

Źródło: https://www.say-home.pl/sprzedaz-nieruchomosci/

Related Post