23 września 2020 | 10:50
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / Specjaliści od leczenia uzależnień pomogą online

Specjaliści od leczenia uzależnień pomogą online

Uzależnienia od alkoholu czy narkotyków, ale także od internetu, zakupów czy pracy – to m.in. obszar pomocy, na jaką można liczyć w gdyńskim Ośrodki Profilaktyki Uzależnień. Co istotne, ze wsparcia można skorzystać również bez wychodzenia z domu, za pomocą internetu.

Program „Pora@dzimy w sieci” ma pomóc osobom, które potrzebują bezpłatnego wsparcia, choć z różnych powodów nie chcą bądź nie mogą osobiście zgłosić się do specjalisty. Z porady można skorzystać, niezależnie od wieku.

Internetowa poradnia jest skierowana do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Stanowi odpowiedź na potrzebę działań profilaktycznych adresowanych do osób z obszaru ryzyka uzależnień, zwłaszcza mieszkańców Gdyni – mówi Aleksandra Dymowska z OPITU w Gdyni.

Porady mogą być skierowane do osób indywidualnych. Z pomocy specjalistów mogą też skorzystać szkoły czy inne podmioty, które realizują działania profilaktyczne.

Aby zasięgnąć pomocy w poradni, można odwiedzić jej profil na Facebooku. Można też wysłać wiadomość poprzez aplikację Messenger albo mailem na adres poradzimy@opitu.pl.

Psychologowie i specjaliści terapii uzależnień będą czekają na sygnały trzy razy w tygodniu:

– w poniedziałki (godz. 12:00–14:00);

– w środy (godz. 12:30–14:30);

– w piątki (godz. 13:00–15:00).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej OPiTU.

Więcej informacji: Specjaliści od leczenia uzależnień pomogą online
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY