26 września 2020 | 09:44
You are here:  / Info / Sport / Wydarzenia / Zawodniczka z Kębłowa reprezentantką Polski w Innsbrucku

Zawodniczka z Kębłowa reprezentantką Polski w Innsbrucku

Niespełna 18-letnia Paulina Stenka z Kębłowa będzie reprezentować Polskę w zawodach Pucharu Świata w kickboxingu WAKO. Impreza, która należy do najbardziej prestiżowych eventów z serii World Kickboxing Series, odbędzie się w dniach 20–22 kwietnia w Innsbrucku.

Tylko jeszcze pięć turniejów na świecie ma taką wysoką rangę, nie licząc Mistrzostw Świata i Europy, które odbywają się na przemian co dwa lata. Puchar w Austrii należy do najmocniej obsadzonych zawodów kickboxingu na świecie.

Paulina Stenka, niespełna 18-letnia kickboxerka GOSRiT Luzino, będąca podopieczną trenera Rafała Karcz, otrzymała nominację do reprezentowania Polski w formule pointfighting (walka przerywana) oraz kick-light (walka ciągła) w wadze do 70 kg. Jako mistrzyni Polski w formule kick-light 2018 oraz mistrzyni Polski w formule pointfighting (2017) ma pewne miejsce w składzie Reprezentacji Polski. W sztabie trenerskim na Puchar Świata jest też Rafał Karcz, który obecnie jest trenerem Kadry Narodowej Juniorów. Paulina jest stypendystką gminy Luzino. Wyjazd zawodniczki i trenera sfinansuje Polski Związek Kickboxingu.

Więcej informacji: Zawodniczka z Kębłowa reprezentantką Polski w Innsbrucku
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY