26 września 2020 | 11:12
You are here:  / Hobby / Info / Turystyka / Na Pomorzu powstanie rowerowy raj

Na Pomorzu powstanie rowerowy raj

Na dwóch kółkach z Ustki przez Łebę, do Władysławowa i dalej do Gdyni po ścieżce rowerowej? Już za kilka lat taka wycieczka będzie możliwa. Pomorskie Trasy Rowerowe to nie tylko wygodne nawierzchnie, ale również piękne widoki i specjalnie przygotowane miejsca postojowe.

To dobra wiadomość dla cyklistów, do 2020 roku na Pomorzu mają powstać trasy rowerowe z prawdziwego zdarzenia. Będą utwardzone, asfaltowe, z kostki betonowej bądź nawierzchni mineralnych. W ramach Pomorskich Tras Rowerowych o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślanej Trasy Rowerowej R-9 (WTR) zostały przygotowywane projekty dwóch odcinków długodystansowych szlaków rowerowych.

  • Użytkownicy dwóch kołek będą mogli nie tylko wypróbować nowe nawierzchnie i zaplecze, ale także podziwiać uroki pomorskiej przyrody. Prace budowlane i modernizacyjne na odcinkach dróg lokalnych i szlaków rowerowych naszego województwa są związane z największym projektem rowerowym regionu i jednym z największych w skali kraju. Inwestycja ma na celu uatrakcyjnienie turystyki rowerowej – czytamy na pomorskie.eu.

Międzynarodowy szlak R-10 (Euro Velo 10) jest częścią europejskiej trasy wiodącej przez kraje basenu Morza Bałtyckiego. W województwie pomorskim prowadzi od Ustki do Krynicy Morskiej oraz do Kępek na granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Z kolei Wiślana Trasa Rowerowa R-9 przebiega wzdłuż Wisły do granicy z województwem kujawsko-pomorskim. Długość obu tras wynosi około 670 km. Wzdłuż szlaków będzie ponad 80 miejsc postojowych, które w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych zapewnią schronienie oraz umożliwią rowerzystom odpoczynek.

  • Trasy rowerowe zostaną wybudowane w standardzie umożliwiającym podjęcie starań o certyfikację Euro Velo, spełniając wysokie wymagania związane z komfortem, bezpieczeństwem podróży i dostępnością komunikacyjną – czytamy na pomorskie.eu.

Obydwie trasy zaplanowano tak, aby znajdowały się jak najbliżej ciekawych i wartych obejrzenia miejsc oraz obiektów. Głównym celem turystyki rowerowej jest podróżowanie drogami o dobrych, bezpiecznych i urozmaiconych nawierzchniach w atrakcyjnym rejonie.

O inwestycji w trasy rowerowe na terenie powiatu puckiego bardziej szczegółowo pisaliśmy tutaj.

Więcej informacji: Na Pomorzu powstanie rowerowy raj
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY