16 października 2019 | 00:37
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / Budują szpitalik dla kotów, brakuje wielu rzeczy

Budują szpitalik dla kotów, brakuje wielu rzeczy

OTOZ Animals w Dąbrówce modernizuje koci szpitalik, gdzie podopieczni ze schroniska będą dochodzić do zdrowia. Jest już odpowiednie miejsce, teraz rozpoczął się remont. Schronisko boryka się z problemami finansowymi i potrzebuje wsparcia.

Do schroniska w Dąbrówce trafiają często chore koty, inspektorzy OTOZ Animals chcą im stworzyć jak najlepsze warunki do rekonwalescencji.

Ich mruczące serduszka przeszły bardzo wiele. Często to właśnie ciężka choroba jest przyczyną ich bezdomności. Niektóre nigdy nie widziały weterynarza i same musiały walczyć o swoje życie i zdrowie. Inne zmagają się z urazami po wypadkach komunikacyjnych. Wszystkie maja ogromną wolę życia – informuje OTOZ Animals w Dąbrówce.

OTOZ Animals potrzebuje jeszcze około 12 tysięcy złotych. Brakuje także niemal wszystkich materiałów budowlanych, czyli płyt białych HDF (3,2 mm), papy termozgrzewalnej (5,5 mm), impregnatów do drewna (machoń i palisander), farby białej olejnej i wałków do malowania, wkrętów do drewna, wykładziny gumowej.

W celu wyposażenia szpitalika niezbędny jest zakup solidnych klatek kenelowych i transportowych na kółkach, inkubatora dla małych kotów i psów, pompy infuzyjnej, lampy ledowej oświetleniowej i wyposażenia klatek, czyli kuwet, misek, legowiska i hamaków.

Obecnie pod opieką schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce jest 250 psów i 40 kotów. W przeciągu roku do schroniska trafia ponad 1000 zwierząt.

Wiele z nich wymaga leczenia i opieki specjalistycznej przez długi czas. Walczymy o życie każdego kota i psa, który do nas trafia. Bez takiego miejsca i specjalistycznego sprzętu jest to bardzo trudna walka. Dlatego prosimy o wsparcie finansowe na konto PKO BP: 74 1020 1853 0000 9602 0068 7616 z dopiskiem „Szpital dla kotów” OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce k. Wejherowa
Dąbrówka Młyn 30, 84–242 Luzino
– informuje OTOZ Animals w Dąbrówce.

Schronisko można również wspomóc, dostarczając potrzebny sprzęt i materiały budowlane.

Więcej informacji: Budują szpitalik dla kotów, brakuje wielu rzeczy
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY