1 października 2020 | 05:29
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / Wejherowianie złożyli 22 projekty do Budżetu Obywatelskiego

Wejherowianie złożyli 22 projekty do Budżetu Obywatelskiego

Wejherowianie złożyli 22 projekty do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, z czego 12 inwestycyjnych i 10 nieinwestycyjnych. Obecnie trwa wstępna weryfikacja złożonych propozycji.

W tegorocznej edycji na realizację wejherowskiego budżetu obywatelskiego przeznaczono milion złotych, z czego 950 tys. zł na projekty inwestycyjne i 50 tys. zł na nieinwestycyjne. Maksymalna wartość zgłoszonego projektu inwestycyjnego nie może przekroczyć kwoty 200 tys. zł, a projektu nieinwestycyjnego – 10 tys. zł.

W tym roku stosunkowo wzrosła liczba projektów nieinwestycyjnych, co wskazuje, że mieszkańcy zaczęli bardziej interesować się projektami z zakresu organizacji wydarzeń Kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Okazuje się, że mieszkańcy złożyli dotychczas w sumie 126 projektów inwestycyjnych i nieinwestycyjnych. W głosowaniu nad projektami łącznie wzięło udział ponad 27 tysięcy wejherowian, którzy wybrali do realizacji 25 zadań. Dwanaście projektów za łączną kwotę ponad 1,77 mln zł zostało zakończonych i służy mieszkańcom. Trzynaście zadań jest w trakcje realizacji, a ich koszt może wynieść nawet 1,75 mln zł.

Lista zweryfikowanych tegorocznych projektów zostanie opublikowana do 23 kwietnia. Swoje uwagi i zastrzeżenia wnioskodawcy będą mogli zgłaszać do 4 maja. Ostateczna lista projektów zatwierdzonych do głosowania ogłoszona zostanie 14 maja. Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w terminie 8–22 czerwca 2018 roku.

Projekty Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego dotyczą przede wszystkich różnorodnych inwestycji sportowo-rekreacyjnych, ale są również zadania drogowe. Projekty nieinwstycjne obejmują wydarzenia kulturalne, sportowe i integrujące lokalną społeczność.

W trakcie realizacji jest 13 projektów, wśród nich budowa wiaty rowerowej wraz z częściowym zagospodarowaniem terenu działki Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie przy ul. Śmiechowskiej 36, świetlica osiedlowa z zapleczem gospodarczo-sportowym, rozbudowa terenu rekreacyjnego przy wiacie parkingowej na osiedlu Fenikowskiego, centrum sportu Tytani, boisko przy Szkole Podstawowej nr 11 czy siłownia zewnętrzna ze stołami ping ponga.

Więcej informacji: Wejherowianie złożyli 22 projekty do Budżetu Obywatelskiego
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY