26 września 2020 | 04:05
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / Nowy parking przy wejherowskim szpitalu ma powstać do końca roku

Nowy parking przy wejherowskim szpitalu ma powstać do końca roku

Parking na 150 miejsc ma powstać przy wejherowskim szpitalu. Obecnie znalezienie wolnego miejsca pod placówką niekiedy graniczy z cudem, a kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Nowy parking będzie umiejscowiony między ulicą Jagalskiego a lądowiskiem. Bezpłatne miejsca postojowe dla kierowców powstaną do końca 2018 roku. Parking zostanie wybudowany na terenach zalewowych, gdzie obecnie znajdują się budynki mieszkalne.

Jesteśmy na etapie kończenia dokumentacji projektowej – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Od wielu lat nabywamy nieruchomości na tym terenie, po to, żeby zorganizować tam parking. Od części mieszkańców już nabyliśmy budynki, część z nich już się wyprowadziła, pozostała część szuka mieszkań w ramach kwot, które otrzymali od miasta. Część osób jeszcze się zastanawia, czy z nami podjąć tę rozmowę – dodaje.

Według szacunków wejherowskiego magistratu inwestycja powinna zamknąć się w kwocie miliona trzystu tysięcy złotych. Jego budowa zostanie zrealizowana wspólnymi siłami miasta Wejherowa z innymi samorządami z powiatu wejherowskiego.

Przypomnijmy, że w 2016 roku pomiędzy dawną pętlą autobusową a lądowiskiem wejherowskiego szpitala powstał także duży parking. Teren został udostępniony przez Lasy Państwowe, a inwestycja miała doraźnie rozwiązać problem z zastawianiem drogi przy placówce.

Więcej informacji: Nowy parking przy wejherowskim szpitalu ma powstać do końca roku
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY