19 września 2020 | 14:22
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / Choczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku już działa

Choczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku już działa

W Filharmonii Kaszubskiej odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego Choczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie wydarzenia podpisano porozumienia o współpracy pomiędzy Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej a nowo powstałym Uniwersytetem.

Jak w każdym środowisku, mamy sporo ludzi po pięćdziesiątce i mamy o wiele mniej atrakcji niż w mieście. Myślę, że taki uniwersytet spowoduje, iż dwa razy w tygodniu będzie chciało się wyjść z domu – wyjaśnia Wiesław Gębka, wójt gminy Choczewo.

Choczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku podjął już współpracę z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Tematyka zajęć obejmuje różnorodne zagadnienia. Seniorzy będą mogli poznać m.in. tajniki zagadnień psychologii i socjologii oraz uczyć się języków obcych czy zasad bezpieczeństwa.

Wykłady i lektoraty języka obcego odbywać się będą w na sali wystawowo-konferencyjnej Urzędu Gminy, natomiast zajęcia manualne – w Gminnej Bibliotece Publicznej w Choczewie i salach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. Choczewska placówka podpisała także umowy z jednym z wydziałów Politechniki Gdańskiej, z Pomorską Szkołą Wyższą z Wejherowa oraz z lokalnymi samorządami.

Pomysł wziął się z samej idei mieszkańców, którzy postanowili, że taka rzecz jest potrzebna. Celem uniwersytetu jest aktywizacja i spajanie mieszkańców, przede wszystkim seniorów – wyjaśnia Piotr Zarzeczny, koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku w gminie Choczewo.

Kluczową misją Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który powstał w gminie Choczewo, jest wszechstronna aktywizacja osób powyżej 50. roku życia. Istotne są również integracja społeczna, umożliwienie realizowania własnych pasji, znalezienia nowego hobby czy też poznania nowych osób.

Więcej informacji: Choczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku już działa
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY