19 września 2020 | 14:49
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / Lalki z Rumi pojadą do dzieci z Nigerii

Lalki z Rumi pojadą do dzieci z Nigerii

Ciekawą inicjatywą wykazali się nauczyciele i wychowankowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi. Uczniowie stworzyli wyjątkową kolekcję własnoręcznie wykonanych lalek, które zostaną przekazane ich rówieśnikom z Nigerii.

Projekt był realizowany od grudnia 2017 roku do marca 2018 roku.

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych postanowili zrobić coś dla innych, jednocześnie pokazując swoje ukryte zdolności – wyjaśnia Dorota Gadomska, wychowawca klasy 2a. – Lalki wykonano techniką dowolną: wyszywanie, naszywanie, szydełkowanie, klejenie, malowanie, ozdabianie i wycinanie. Każdy uczeń otrzymał od wychowawcy tylko tzw. wykrój lalki, przedstawiający jej kształt – dodaje.

Wyjątkowość kolekcji lalek polega oczywiście na tym, że powstały one dzięki inwencji samych uczniów. Ale nie tylko. Każda lalka ma niepowtarzalnych charakter, który wiąże się z narodowością, kulturą, umiejętnościami czy wykonywanym zawodem. To swoista i pożyteczna lekcja wiedzy o świecie. Lalki są przedstawicielami różnych krajów świata.

Pojawił się między innymi Polak, Chińczyk, Somalijczyk, Rosjanin, Hiszpanka i Amerykanin. Powstała również panna i pan młody, aniołek, sportowiec, a także przedstawiciel Kaszubów – wymienia Dorota Gadomska.

Ostatecznie uczniowie podjęli decyzję o przekazaniu swoich prac dzieciom z zaprzyjaźnionej szkoły w Nigerii. Będzie ku temu okazja na przełomie maja i czerwca. W tym czasie przyjazd do parafii pw. św. Józefa i Judy Tadeusza planuje siostra Elżbieta Blok ze szkoły w Uyo.

Więcej informacji: Lalki z Rumi pojadą do dzieci z Nigerii
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY