26 września 2020 | 05:13
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / Wiktor potrzebuje pieniędzy na leki i rehabilitację

Wiktor potrzebuje pieniędzy na leki i rehabilitację

Ośmioletni Wiktor Rąpca przeszedł przeszczep szpiku, teraz potrzebuje pieniędzy na leki i rehabilitację. Z tej okazji w Mrzezinie odbył się festyn, dzięki któremu udało się zebrać ponad 5,5 tysiąca złotych. We wtorek (10 kwietnia) ruszy aukcja internetowa na jednym z portali społecznościowych.

Przed Wiktorem teraz długa droga do wyzdrowienia, ale przede wszystkim – otwarte drzwi do normalnego dzieciństwa. Nadal będzie musiał przebywać pod kontrolą lekarzy, niemniej jego szanse na powrót do pełnego cieszenia się życiem, z dala od szpitalnych oddziałów, mocno wzrosły. Wiktor potrzebuje teraz pieniędzy na dalsze leczenie.

Wiktor jest uczniem klasy drugiej szkoły podstawowej i dosyć ciężko choruje. Nauczyciele z mojej szkoły oraz Klub Honorowego Dawcy Krwi z Darzlubia spotkali się w tym dniu. Czekała nas impreza, której celem było wsparcie dla rodziców małego Wiktora – wyjaśnia Jacek Stasierski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mrzezinie.

Na festynie nie zabrakło dmuchańców, malowania twarzy, instruktarzu pierwszej pomocy. Wystąpiły także dzieci ze szkoły w Mrzezinie, zespół Colored, instruktorka zumby, kabaret Purrcy, chór gospel oraz zespół Nobody. Był też słodki poczęstunek, akcję wspierało OSP Mrzezino.

Nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji. Nie ukrywam, że pogoda nam dopisała – mówi Paweł Piontke, organizator festynu – Wiktor jest już po przeszczepie, który jest ciężki do przyjęcia. Chłopak jest uczniem tej szkoły. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, zwłaszcza dyrektorowi, że udostępnił nam miejsce na festyn.

Dwa dni po festynie ruszy licytacja na portalu społecznościowym.

Pomóc Wiktorowi można również w inny sposób. Wystarczy przekazać jeden procent podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Rąpca, 8380, KRS 0000270809. Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 Prowadzone przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA.

[galeria]

Więcej informacji: Wiktor potrzebuje pieniędzy na leki i rehabilitację
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY