22 września 2020 | 16:51
You are here:  / Info / Pobiegli, by uczcić pamięć Ofiar Piaśnicy

Pobiegli, by uczcić pamięć Ofiar Piaśnicy

W ramach obchodów VI Dni Piaśnickich Gminy Wejherowo, w sobotę (7 kwietnia) odbyła się kolejna odsłona Biegów Piaśnickich. Impreza, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, zgromadziła prawie 900 uczestników z całej Polski.

Uczestnicy X Biegów Piaśnickich w tym roku na pewno nie mogli narzekać na pogodę. Można powiedzieć, że warunki były wręcz optymalne, by przemierzyć trasę – świeciło słońce, a jednocześnie biegaczom nie doskwierały wysokie temperatury. Zresztą pasjonatów biegania, których w tym roku było aż 892, i tak nie zraziłaby nawet najbardziej niesprzyjająca aura.

Jubileuszowy bieg stanowił zarazem inaugurację cyklu „Kaszuby Biegają”. Najwcześniej (godz. 9:00) na starcie przy parkingu leśnym zameldowali się najmłodsi uczestnicy biegu. O godzinie 10:30 spod Bramy Piaśnickiej w Wejherowie wyruszyli zawodnicy biorący udział w Biegu Głównym. Wcześniej odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, na czele z Henrykiem Skwarło, wójtem gminy Wejherowo.

[galeria]

Uczestnicy Biegu Głównego musieli pokonać dystans 10 kilometrów. Trasa prowadziła głównie drogą wojewódzką nr 218 oraz odcinkiem do Sanktuarium Piaśnickiego. Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal i posiłek. W zmaganiach zwyciężyli Łukasz Ławicki z Gdyni oraz Maria Maj-Roksz z Wejherowa. Na zakończenie imprezy rozlosowano nagrody rzeczowe.

Szczegółowe wyniki X Biegów Piaśnickich można znaleźć pod tym linkiem. Więcej zdjęć z imprezy jest dostępnych w archiwum Leszka Spigarskiego.

Więcej informacji: Pobiegli, by uczcić pamięć Ofiar Piaśnicy
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY