26 września 2020 | 11:11
You are here:  / Info / COS OPO Cetniewo: Ważna sportowa impreza odwołana

COS OPO Cetniewo: Ważna sportowa impreza odwołana

Europejska Federacja Bokserska (EUBC) poinformowała o odebraniu Polskiemu Związkowi Bokserskiemu (PZB) prawa do organizacji mistrzostw Europy kobiet we Władysławowie.

W dniach od 10 do 19 maja w Cetniewie miały odbyć się mistrzostw Europy kobiet w boksie.

Europejska Konfederacja Boksu Olimpijskiego odwołała organizację Mistrzostw Europy kobiet w boksie, które miały odbyć się w maju we Władysławowie, ogłaszając konkurs na organizację tej samej imprezy. Jeśli chodzi o stanowisko Polskiego Związku Bokserskiego w tej sprawie, zostanie ono zawarte w specjalnym oświadczeniu na ten temat, które niebawem ukaże się na stronie naszego związku – wyjaśnia Janusz Stabno, rzecznik prasowy PZB.

Dokładnych powodów odwołania tej imprezy sportowej nie zna COS OPO Cetniewo.

Wszelkie imprezy rangi mistrzowskiej, takie jak Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata, organizowane są zawsze przez dany związek sportowy. To on jest organizatorem danej imprezy i to on dokonuje zgłoszenia, w związku z powyższym ponosi pełną odpowiedzialność za przeprowadzenie zawodów. Cetniewo, jako miejsce wybrane przez Polski Związek Boksu, było, jest i będzie gotowe do przeprowadzenia każdej imprezy pod względem logistycznym, jak i sportowym – wyjaśnia Michał Kowalski, dyrektor COS OPO Cetniewo.

Do 15 kwietnia władze EUBC czekają na zgłoszenia kandydatów do organizacji turnieju. Gospodarzem tego wydarzenia prawdopodobnie zostanie Sofia, stolica Bułgarii.

Więcej informacji: COS OPO Cetniewo: Ważna sportowa impreza odwołana
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY