29 września 2020 | 00:35
You are here:  / Hobby / Zwiedzaj średniowieczną osadę z wejherowskimi cyklistami

Zwiedzaj średniowieczną osadę z wejherowskimi cyklistami

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów organizuje kolejną wycieczkę rowerową dla mieszkańców miasta i okolic. Tym razem miłośnicy jednośladów wybiorą się do Średniowiecznej Osady w Sławutowie oraz Puszczy Darżlubskiej.

  • Początek w najbliższą niedzielę (28 sierpnia) na Placu Jakuba Wejhera o godzinie 10:00. Około 30-kilometrowa trasa wiedzie przez piękne lasy Puszczy Darżlubskiej, jest średnio-łatwa. Zakładamy tempo na na poziomie około 13-14 km/h, co nie powinno nikomu sprawić problemów. Cała trasa prowadzi szerokimi, ubitymi szutrówkami, należy się też spodziewać niewysokich pagórków – informują organizatorzy.

Na uczestników spotkania, oprócz doznań sportowych, czeka również podróż w czasie. Jedną z zaplanowanych atrakcji jest zwiedzanie średniowiecznej osady w Sławutowie.

  • Tam zaplanowany jest konkurs o przyrodzie i ruchu drogowym z nagrodami oraz ognisko z kiełbaskami, prowiant we własnym zakresie. Miejsce na ognisko jest już zarezerwowane, a sztyce na kiełbaski przygotowane. Bilety wejścia sponsoruje Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów, a więcej o średniowiecznej osadzie można przeczytać tutaj – dodają organizatorzy.

Powrót zaplanowany jest na godzinę 15:00. Więcej szczegółowych informacji dotyczących wycieczki można znaleźć na Facebooku.

Kolejny wyjazd odbędzie się 11 września (niedziela) do Dąbrówki – Muzeum Techniki Wojskowej Gryf.

Więcej informacji: Zwiedzaj średniowieczną osadę z wejherowskimi cyklistami
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY