20 września 2020 | 20:26
You are here:  / Hobby / Jezioro Dąbrze przyciąga miłośników przyrody

Jezioro Dąbrze przyciąga miłośników przyrody

Nadleśnictwo Choczewo to nie tylko piękne lasy, ale również rzadkie okazy zwierząt, roślin i nie tylko. Leżące na tym terenie leśnictwo Dąbrówka wyróżnia się także występowaniem trzech jezior śródleśnych: Dąbrze, Leśne i Czarne, nad które coraz chętniej przybywają turyści.

  • Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Jezioro Dąbrze, przede wszystkim z uwagi na swoją lokalizację, ponieważ znajduje się w samym centrum wsi Dąbrówka – czytamy na stronie Nadleśnictwa Choczewo.

Jak podkreślają specjaliści, jezioro charakteryzuje się czystą wodą, niewielką ilością szuwarów, piaszczystym dnem oraz małą głębokością, nawet w znacznej odległości od brzegu. Ale nie tylko te czynniki przyciągają wypoczywających.

  • W pobliżu jeziora znajduje się również drewniany pomost, miejsce przeznaczone do rozpalenia ogniska, stajnia leśna, a nawet boiska do siatkówki i piłki nożnej – wylicza nadleśnictwo.

Ponadto, jeziora Dąbrze oraz Czarne należą do grupy jezior lobeliowych, które w Polsce skoncentrowane są niemal wyłącznie na Pomorzu. Oznacza to, że są to zbiorniki wodne gromadzące unikatową roślinność, występującą tylko w takich ekosystemach.

  • Wszystkie jeziora znajdujące się na terenie leśnictwa Dąbrówka są przedmiotem ochrony obszarów Natura 2000, bowiem jeziora lobeliowe należą do ekosystemów szczególnie wrażliwych i zagrożonych. Ochrona tych jezior wymaga zachowania czystości i chemizmu ich wód – wyjaśnia nadleśnictwo.

[galeria]

Na miejscu nudzić się nie będą także wędkarze. Wiosną tego roku wszystkie okoliczne jeziora zostały wydzierżawione i obecnie, po wykupieniu zezwolenia do połowu ryb, można to robić zarówno z łodzi, brzegu, jak i lądu.

Więcej informacji: Jezioro Dąbrze przyciąga miłośników przyrody
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY