29 września 2020 | 00:19
You are here:  / Hobby / Strzepcz najpiękniejsza wsią powiatu wejherowskiego

Strzepcz najpiękniejsza wsią powiatu wejherowskiego

Strzepcz otrzymał w tym roku tytuł najpiękniejszej wsi w całym powiecie wejherowskim i będzie walczyć o wyróżnienia na szczeblu wojewódzkim. Kluczem do sukcesu okazała się aktywność lokalnej społeczności i dbałość o czystość okolicy.

To właśnie Strzepcz, jedno z sołectw gminy Linia, zgarnął główną nagrodę w powiatowym etapie tegorocznego konkursu Piękna Wieś.

  • Z roku na rok te wsie są coraz piękniejsze, ludzie naprawdę bardzo się angażują i chcą nie tylko, aby wieś była pięknie ukwiecona, ale też, by miała różne miejsca rekreacji i spotkań – mówi Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego.

Wieś korzysta przede wszystkim na połączeniu lokalnych tradycji i malowniczego położenia.

  • Cała wieś otoczona jest jeziorem, nad zabudową króluje kościół, dlatego postanowiliśmy te walory wykorzystać i urządziliśmy czynne latem kąpielisko, promenadę spacerową, oświetliliśmy to wszystko, postawiliśmy ławeczki, wykonano także zejścia i parkingi. Widać, że wpisaliśmy się w ten sposób w potrzeby lokalnej społeczności – ocenia Bogusława Engelbrecht, wójt gminy Linia.

[galeria]

Kluczem do sukcesu okazało się jednak utrzymanie czystości i porządku, co zdaniem włodarzy jest w szczególności zasługą mieszkańców.

  • Wszystko robią sami. Koszą trawę, sadzą kwiatki, a co jakiś czas organizują wspólne sprzątanie okolicy. Oprócz tego, że każdy robi to na swojej posesji, to jeszcze grupowo dbają o wieś – mówi Edyta Reich-Grzenkowicz, sołtys Strzepcza.

Wkrótce wieść stanie w szranki z miejscowościami z całego Pomorza. Rezultaty wojewódzkiego etapu konkursu „Piękna Wieś” poznamy najprawdopodobniej do końca października.

Więcej informacji: Strzepcz najpiękniejsza wsią powiatu wejherowskiego
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY