20 września 2020 | 19:04
You are here:  / Hobby / Podróżnicze historie na wejherowskim festiwalu 'Wanoga'

Podróżnicze historie na wejherowskim festiwalu 'Wanoga'

Już wkrótce Wejherowo na kilka dni stanie się stolicą wszelkich podróżników. W dniach 7-9 października właśnie tu spotkają się eksploratorzy i podróżnicy, alpiniści i grotołazi, żeglarze i kajakarze, gawędziarze oraz słuchacze. Wszyscy przybędą, by uczestniczyć w 5. Festiwalu Przygody Wanoga, który odbywać się będzie w Filharmonii Kaszubskiej.

Wśród gości imprezy znajdą się ludzie oryginalni, ciekawi, często bardzo znani: wybitni himalaiści, odkrywcy, utalentowani dziennikarze, reporterzy i fotografowie. Zobaczymy m.in. dziennikarza i fotografika Marcina Jamkowskiego, długoletniego redaktora naczelnego „National Geographic”, himalaistę Adama Bieleckiego, który opowie o zimowym zdobywaniu ośmiotysięczników, rekordzistę świata w nurkowaniu Krzysztofa Starnawskiego, który dokonał podwodnej eksploracji wielu jaskiń na całym świecie, a także blogerkę Alicję Rapsiewicz (Los Wiaheros), która pokaże wszystkim Australię z perspektywy drona.

Wszyscy goście to osoby, których opowieści, slajdy i filmy mówią nie tylko o dalekich krainach, ale i o sile ducha, woli walki, chęci odkrywania i zdobywania. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć zdjęcia ze wszystkich siedmiu kontynentów przemierzając je różnymi środkami transportu – pieszo, rowerem, kajakiem, konno, czy przy pomocy deski longboardowej.

Ponadto będzie też okazja, by uczestniczyć w warsztatach „ABC globtrotera” zgłębiając tajniki taniego podróżowania, które poprowadzi Bartosz Piziak z serwisu http://lowcylotow.pl/, a także dowiedzieć się jak zarabiać na podróżach, o czym opowie znana blogerka Anita Demianowicz.

Nazwa imprezy – Wanoga – nawiązuje do kaszubskiego słowa oznaczającego wycieczkę, podróż lub wędrówkę. Dlatego też na gości festiwalu czekać będzie też wiele bezpłatnych atrakcji w plenerze pozwalających poznać piękno regionu. Organizatorzy przewidzieli w programie m. in. spływ kajakowy rzeką Redą, rajdy na orientację (pieszy i rowerowy), czy zajęcia na ściance wspinaczkowej ustawionej specjalnie pod budynkiem Wejherowskiego Centrum Kultury przez Kolibki Adventure Park z Gdyni.

Więcej szczegółowych informacji na stronie wanoga.pl oraz na Facebooku.

Więcej informacji: Podróżnicze historie na wejherowskim festiwalu 'Wanoga'
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY