Pianka akustyczna czyli skuteczny sposób na wygłuszenie różnych pomieszczeń

Niechciane odgłosy mogą być bardzo uciążliwe, zwłaszcza gdy są długotrwałym hałasem. Niestety czasem wina nie leży po stronie sąsiadów. Roznoszące się dźwięki mogą wynikać z jakości elementów konstrukcyjnych budynku. Jak sobie wtedy radzić? Z pomocą przychodzą pianki akustyczne.

Kiedy pianka akustyczna będzie dobrym wyborem?

Akustyka budynków, zwłaszcza tych wielomieszkaniowych nierzadko woła o pomstę do nieba. Nie mamy wpływu na to, w jaki sposób zbudowana jest dana nieruchomość. Możemy natomiast poradzić sobie z negatywnymi zjawiskami akustycznymi z pomocą takich produktów, jak np. pianki akustyczne samoprzylepne. Z ich pomocą można zniwelować słabe parametry akustyczne stropów oraz ścian działowych.

Pianki akustyczne gładkie, faliste i piramidki – dowód na to, że materiały wygłuszające mogą być estetyczne

Nowoczesne rozwiązania, proponowane przez współczesnych producentów, w niczym nie przypominają przestarzałych materiałów, które być może pamiętamy ze szkolnych rozgłośni radiowych. W takich miejscach jak GMPTech Beauty of Sound możemy wybierać z wyrobów o atrakcyjnych parametrach dźwiękoszczelnych, które przy okazji prezentują się niezwykle estetycznie. Pianki akustyczne piramidki, faliste lub pianki akustyczne gładkie to szansa na wykreowanie pomieszczenia, o świetnej akustyce. Ich dekoracyjny charakter doceni każda osoba, która lubi przebywać w funkcjonalnym i przyjemnym otoczeniu.

Pianka akustyczna samoprzylepna – jakie cechy produktu decydują o jego popularności?

1. Uniwersalność

Nowoczesne pianki akustyczne samoprzylepne są wykorzystywane w studiach nagrań. Do mniej oczywistych miejsc można zaliczyć np. hale produkcyjne, poczekalnie czy pokoje gamingowe.

2. Łatwy montaż

Pianki samoprzylepne nie wymagają dodatkowych preparatów. Będą doskonale przywierać do klejonej powierzchni, bo wyposażone zostały w specjalną warstwę klejącą. Dodatkowo takie produkty można bez problemu docinać. Nie kruszą się, toteż proces montażu nie oznacza, że zanieczyścimy całe pomieszczenie.

3. Elastyczność i długowieczność

Pianki przez wiele lat zdobią pomieszczenie i dbają o jego właściwą akustykę.

Na koniec warto wspomnieć, że również pianki akustyczne bez warstwy samoprzylepnej nie są problematyczne podczas montażu. Aby zamontować takie pianki akustyczne gładkiepiramidki i pianki akustyczne faliste, wystarczy po prostu zaopatrzyć się w specjalny klej w sprayu. Produkt jest łatwy w użyciu, nawet jeśli za montaż biorą się osoby, które do tej pory nie zajmowały się tego typu pracami.