28 września 2020 | 23:54
You are here:  / Hobby / Norda cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów

Norda cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów

Dane statystyczne wskazują na dynamiczny wzrost ruchu turystycznego na Kaszubach Północnych w okresie letnim i to zarówno w punktach informacji turystycznej, jak i na plażach, w hotelach i restauracjach, a także u usługodawców oraz w przypadku biletowanych atrakcji turystycznych. Organizowane przez samorządy wakacyjne imprezy cieszą się z roku na rok coraz większą frekwencją. Tak sezon podsumowuje Stowarzyszenie Turystyczne „Kaszuby Północne” LOT.

  • Turystyka to dla nas ważna gałąź w gospodarce i większość naszych działań ukierunkowana jest na jej rozwój i promocje subregionu. Ruch turystyczny jest u nas niezwykle aktywny, zwłaszcza w okresie letnim, dlatego postanowiliśmy podsumować ten czas – informuje Barbara Mudlaff, Stowarzyszenie Turystyczne „Kaszuby Północne” Lokalna Organizacja Turystyczna.

Do dyspozycji przyjezdnych były w tym roku punkty informacji turystycznych w kilkunastu miejscowościach, między innymi w Helu, Władysławowie, Jastrzębiej Górze, Dębkach, Gniewinie, Wejherowie czy Pucku.

  • Na podstawie ilości osób korzystających z takiej formy pomocy możemy stwierdzić, że w czerwcu ruch turystyczny był większy niż w ubiegłym roku. W lipcu odnotowujemy spadek z uwagi na niekorzystną na plażowanie aurę, ale w sierpniu i wrześniu zaskakujący wzrost urlopowiczów – informuje stowarzyszenie.

Kaszuby Północne odwiedzali Polacy, Niemcy, Szwedzi, Czesi, Rosjanie oraz Białorusini. Wydano też więcej niż w roku 2015 Kart Turysty z adresami partnerów, którzy oferują korzystniejszą usługę, w samym Pucku pobrano ponad 700 sztuk.

Ale to wciąż nie wszystko, statystyki kąpieliskowe również przedstawiają się pozytywnie.

  • W okresie wakacyjnym w powiatach wejherowskim i puckim funkcjonuje łącznie 33 kąpielisk strzeżonych, na których pracuje ponad 100 ratowników i patrole ratownicze. W tym sezonie nie odnotowano żadnego utonięcia, poważnych urazów czy sytuacji zagrożenia życia – czytamy w zestawieniu.

Stowarzyszenie w podsumowaniu sezonu wskazuje również na liczne atrakcje turystyczne czy imprezy masowe, które odbyły się w tym sezonie.

  • Zainteresowanie miejscową kulturą rośnie, o czym świadczy liczna publiczność na tego typu wydarzeniach – czytamy w podsumowaniu.

Okazuje się również, że zyskało obłożenie kwater noclegowych. Jak podaje Stowarzyszenie Turystyczne „Kaszuby Północne” dowodem na to są zwiększone wpływy tytułem opłaty klimatycznej, która wpłynęła do samorządów.

Więcej informacji: Norda cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY