Jaką piankę do włosów wybrać?

Pianka to podstawowy kosmetyk stylizacyjny do włosów. Można stosować ją przy fryzurze o różnej długości, każdym typie i kolorze włosów. Odpowiednio nałożona będzie dodawać objętości, utrwalać i podkreślać sprężystość kosmyków, szczególnie tych kręconych. Aby jednak pianka do włosów dobrze wywiązała się ze swojego zadania, musi być nie tylko dobrze nałożona, ale i odpowiednio dobrana. Czym się kierować przy jej zakupie?

Jakie są rodzaje pianek do włosów?

Pianka do włosów to powszechnie dostępny kosmetyk. Na półkach drogerii spotkać możesz ją pod różnymi postaciami. Na tagomago.pl/collections/pielegnacja-wlosy-stylizacja-pianki pianka do włosów występuje w wersji nawilżającej, wygładzającej, nabłyszczającej czy utrwalającej. Poszczególne pianki różnią się też substancjami bazującymi. Najlepsze powstają na bazie wody, do której dodawane są składniki aktywne odpowiedzialne za utrwalenie fryzury i dodanie jej objętości. Warto też pamiętać, że większość składów pianek do włosów zawiera cząstki silikonu, które czynią pasma elastyczne i wygładzone.

Jak dobrać piankę do typu włosów?

Szeroka gama pianek do włosów sprawia, że zawsze warto je dobierać do potrzeb i typu włosów, a także efektu, jaki chce się osiągnąć. Stawiając na określoną formułę i właściwości ma się większą gwarancję, że włosy pięknie się ułożą i przez długie godziny pozostaną w nienaruszonym stanie.

Jedną z najpopularniejszych pianek jest ta utrwalająca. Jest ona specjalną mieszanką składników aktywnych utrzymujących fryzurę w ryzach przez wiele godzin. Dodatkowo ten typ pianki ułatwia stylizacje fryzury i sprawdza się przy każdym typie włosów.

Przy włosach oklapniętych i pozbawionych objętości dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pianki jej nadającej. Pozwalają one unieść kosmyki u nasady i sprawiają, że wygląda się tak, jakby miało się na głowie więcej pasm niż w rzeczywistości. Promienności, koloru i błysku doda kosmykom natomiast pianka nabłyszczająca, która świetnie sprawdzi się przy włosach matowych.

Idealną piankę do włosów dla siebie znajdą też kobiety po koloryzacji. Dla nich dobrym wyborem będzie specyfik przeznaczony do włosów farbowanych zawierający wysokie stężenie filtrów UV. Ochronią one kolor przed płowieniem, blaknięciem i niekorzystnym wpływem słońca. W piankach do włosów farbowanych odnaleźć można również szereg składników o działaniu pielęgnującym, nawilżającym i odżywczym.

Na uwagę zasługuje również pianka do włosów kręconych, która podkreśla skręt, zwiększa ich elastyczność i sprężystość. Jej zaletą jest również perfekcyjna ochrona przed puszeniem się fryzury i elektryzowaniem. Piankę do włosów kręconych można stosować zarówno do naturalnych loków, jak i tych powstałych w wyniku zabiegu ondulacji.

Related Post