Czym jest umowa najmu okazjonalnego? Zastosowanie i wzór

Umowa najmu mieszkania nie jest jedyną umową, na podstawie której można wynająć lokal mieszkalny. W tym celu wykorzystuje się także umowę najmu okazjonalnego. Jakie ma ona zastosowanie? Skąd pobrać wzór?

Najem okazjonalny – co to jest?

Umowa najmu okazjonalnego nie różni się znacząco od standardowej umowy najmu, ale zawiera ona kilka istotnych elementów, które powodują, że dzisiaj zawierana jest ona coraz częściej.

Pod terminem jak najem okazjonalny znajduje się forma najmu lokalu mieszkalnego, w której najemca zobowiązuje się do tego, że wyprowadzi się dobrowolnie po zakończeniu trwania umowy i podda egzekucji należności, gdy będzie to konieczne.

Jakie zastosowanie ma najem okazjonalny?

Najem okazjonalny najczęściej jest stosowany przy wynajmie nieruchomości jak mieszkania czy domy, zapewniając jednocześnie dodatkową ochronę dla wynajmującego.

Najczęściej wzór umowy najmu okazjonalnego zawiera dodatkowe oświadczenia najemcy jak:- oświadczenie o poddaniu się egzekucji należności,- oświadczenie o opróżnieniu i wydaniu lokalu po zakończeniu umowy najmu.

Wzór umowy najmu okazjonalnego – skąd pobrać?

Aby zawrzeć umowę najmu okazjonalnego lokalu, można zastosować wzór umowy najmu okazjonalnego. Aktualnie potrzebną dokumentację można pobrać z internetu.

Wzór umowy najmu okazjonalnego jest dostępny do zakupienia również na stronach kancelarii prawnych, gdzie można pobrać go od ręki. Kancelaria może także wprowadzić w nim drobne zmiany na życzenie lub napisać umowę od nowa zgodnie z wymaganiami klienta.

Related Post