Peruki medyczne – gdzie kupić? Czy podlegają refundacji?

Side view portrait of modern bald woman brushing wig while sitting by mirror in home interior, alopecia and cancer awareness, copy space

Za pomocą peruk medycznych można w dużym stopniu poprawić swój codzienny komfort w chorobach, w których dochodzi do wypadania włosów. Gdzie można zakupić tego rodzaju wyroby? Czy dostępna jest na nie refundacja?

Kiedy stosuje się peruki medyczne?

Peruki medyczne używane są głównie przez kobiety w przebiegu chorób nowotworowych, gdy na skutek chemioterapii lub radioterapii dochodzi do utraty włosów. Również mogą być one używane przez mężczyzn. Do wyboru jest szeroka gama peruk medycznych, które wykonuje się z włosów syntetycznych i naturalnych. Peruki te oferowane są w różnych stylach, co powoduje, że można uzyskać efekt swojej dawnej fryzury albo zdecydować się na coś zupełnie innego. Do wyboru są także peruki medyczne termoodporne, co oznacza, że są one odporne na stylizację na gorąco. Włosom można nadawać wtedy różnorodny wygląd, na przykład kręcić je, prostować.

Peruki medyczne – gdzie kupić?

Obecnie peruki medyczne można zakupić w wielu sklepach – są one dostępne bezpośrednio u producentów oraz w sklepach medycznych. Najlepiej udać się do sklepu oferującego peruki medyczne osobiście, aby zapoznać się z jego asortymentem i wybrać najlepszy rodzaj peruki dla siebie. Można wtedy przymierzyć różne style i łatwiej zdecydować o zakupie. Peruki można także kupować przez internet, co jest wygodnym rozwiązaniem dla tych osób, które w pobliżu nie mają żadnego sklepu prowadzącego sprzedaż takich wyrobów.

Refundacja NFZ na peruki medyczne

Aktualnie istnieje możliwość uzyskania refundacji NFZ na peruki medyczne. Jest ona dostępna między innymi dla osób z nowotworami. Aby skorzystać z dofinansowania zakupu peruki, należy uzyskać zlecenie na wyroby medyczne wystawione przez lekarza lub też inną osobę uprawnioną do jego wystawienia. Następnie zlecenie można zrealizować w sklepie współpracującym z NFZ.

Related Post