Zarządzanie magazynem nie musi być drogie. Ile kosztuje program WMS?

Zakup programu magazynowego bardzo często kojarzy się jako spory wydatek. W rzeczywistości koszt oprogramowania WMS wcale nie musi być wysoki. Jak wybrać dobry program do zarządzania magazynem bez przepłacania?

Dlaczego warto kupić program magazynowy?

WMS, czyli Warehouse Management System to rodzaj programu komputerowego, którego zadaniem jest zarządzanie magazynem. Dzięki swoim funkcjom usprawnia on prowadzenie prac magazynowych, a dzięki temu oszczędza czas i zmniejsza ryzyko błędów, jakie mogą powstać w ich trakcie. Nowoczesne programy mogą zaoferować szeroką gamę funkcji, które dostępne są zarówno za pośrednictwem komputera stacjonarnego i laptopa, jak i urządzeń mobilnych – kolektorów danych, smartfonów. Ponadto programy magazynowe pozwalają na integrację z innymi programami, aby łatwiej przekazywać informacje i automatyzować pracę.Ile kosztuje program do zarządzania magazynem?

Ceny oprogramowania magazynowego zależne są od wielu kwestii, między innymi od: – producenta programu – liczby funkcji programu – wersji programu (podstawowa, rozszerzona) – dodatkowych modułów do programu – czasu trwania licencji na program – liczby stanowisk pracy Zazwyczaj programy magazynowe kojarzą się jako bardzo drogie, co powoduje, że wielu przedsiębiorców zwleka z ich wdrożeniem w obawie o wysokie koszty. Jednak w rzeczywistości zakup programu wcale nie jest związany ze sporym wydatkiem. Przykładowo popularne oprogramowanie magazynowe LoMag można kupić w cenie 100 złotych netto w formie licencji elektronicznej oraz za 150 złotych netto w wersji pudełkowej. Jest to cena za licencję dożywotnią na jedno stanowisko. Do programu można dokupić także dodatkowe moduły, na przykład zamówień od dostawców i odbiorców, wystawiania faktur, integracji ze sklepami czy wypożyczalni w cenie od 50 do 300 złotych netto.Jak wybrać dobry program do magazynu?

Niska cena nie powinna być jednak decydującym kryterium dotyczącym wyboru programu magazynowego. Warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi propozycjami producentów, by dobrać takie oprogramowanie, które rzeczywiście będzie w stanie dostarczyć wszystkie niezbędne narzędzia w niskiej cenie. Zatem koszt zakupu oprogramowania WMS zawierającego szereg funkcji wspierających prace magazynowe nie jest wysoki. Wdrożenie programu pozwala wtedy na uzyskanie kompleksowego wsparcia dla gospodarki magazynowej, a dzięki temu wspomaga prowadzenie firmy, by mogła ona działać efektywniej i stać się bardziej konkurencyjna.

Related Post