1 października 2020 | 01:59
You are here:  / Hobby / Władysławowo: Coraz bliżej do powstania ośrodka żeglarskiego

Władysławowo: Coraz bliżej do powstania ośrodka żeglarskiego

Mówi się o nim od wielu lat, ale dopiero teraz plany zaczynają przeradzać się w rzeczywistość. Chodzi o ośrodek żeglarski, który miałby powstać we Władysławowie. Obecnie miasto jest coraz bliżej realizacji tej inwestycji, udało się zakupić kolejną działkę.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w dzielnicy Szotland, a korzystać z niej mają przede wszystkim uczniowie z gminnych szkół. Żeby udało się ruszyć z pracami potrzeba ośmiu działek, z czego samorządowi udało się już wykupić sześć.

  • Udało nam się zakupić dokładnie sześc działek, w tym jedna działka pod obiekty kubaturowe, które mają stanowić ośrodek żeglarski – zaznacza burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Do nabycia pozostaje jeszcze m.in. działka granicząca z wodami zatoki, gdzie wybudowany zostanie slip do wodowania łodzi.

  • Nabyliśmy teraz grunty o powierzchni ponad dwóch hektarów. Zostały nam do nabycia jeszcze dwie działki, mam nadzieję, że z właścicielami tych działek uda nam się w najbliższych miesiącach porozumieć – dodaje Roman Kużel.

Przy ośrodku żeglarskim ma powstać również pierwsza miejska plaża nad zatoką. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej inwestycji.

Środki na realizację tego planowanego na najbliższe kilka lat projektu, miasto próbuje pozyskać w ramach programu „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”.

Więcej informacji: Władysławowo: Coraz bliżej do powstania ośrodka żeglarskiego
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY