1 października 2020 | 03:25
You are here:  / Hobby / O czym należy pamiętać wynajmując auto?

O czym należy pamiętać wynajmując auto?

Zbliżają się święta i ferie zimowe, a to czas odpoczynku i wyjazdów rodzinnych. Coraz częściej Polacy pozwalają na zagraniczne podróże. Do krajów europejskich, ale również azjatyckich czy afrykańskich najłatwiej można dostać się samolotem. Jednak, by poruszać się po odwiedzanym kraju w miarę swobodnie najlepiej mieć do dyspozycji samochód.

Wypożyczać na miejscu czy rezerwować?

Jednym z najwygodniejszych sposobów podróżowania za granicą jest oczywiście jazda samochodem. Trzeba jednak o nim pomyśleć już podczas planowania podróży. Wprawdzie niemal na każdym lotnisku funkcjonują przedstawicielstwa wypożyczalni pojazdów, jednak korzystanie z usługi najmu na miejscu może nastręczać wiele problemów. Dlatego też dobrym pomysłem jest dokonanie rezerwacji auta jeszcze przed wyjazdem np. korzystając z serwisów takich jak np. budget.pl czy wynajemsamochodu24.

Wynajmowanie pojazdów na miejscu

Chcąc wypożyczyć samochód w kraju, który odwiedzamy, możemy natknąć się na wiele problemów. Pierwszym z nich jest słaba znajomość języka. Większość z nas biegle włada językiem polskim oraz, najczęściej jednym językiem obcym. Niestety mieszkańcy innych krajów mają podobną edukację językową i poza znajomością języka narodowego władają dodatkowo np. angielskim.

Teoretycznie w tym ostatnim języku można się porozumieć już w większości państw świata, jednak nie zawsze się to udaje. Podczas wypożyczania samochodu trzeba zapoznać się i podpisać umowę najmu, podać swoje dane z dokumentu tożsamości czy zapłacić kartą kredytową lub gotówką. To wszystko może okazać się bardzo trudne bez dobrej znajomości języka. Kolejną wadą może okazać się konieczność wynajęcie pojazdu takiego, jaki obecnie jest na stanie w wypożyczalni, a nie takiego jaki jest nam potrzebny. 

Wypożyczanie przez internet

Znacznie wygodniejszym sposobem na wynajmowanie samochodu jest skorzystanie ze strony internetowej wypożyczalni. W Polsce można skorzystać np. ze strony carfree.pl, a chcąc podróżować poza granicami naszego kraju Taniwynajemaut.pl.

Obie te witryny pozwalają zarezerwować pojazd z wyprzedzeniem nawet kilkumiesięcznym. Podczas rezerwacji wybieramy datę wynajmu oraz datę oddania pojazdu, ale rezerwując pojazd w ten sposób mamy również możliwość wyboru samochodu czy miejsca skąd odbierzemy auto i gdzie je zostawimy. Bardzo ważny jest też fakt, że rezerwacji można dokonać na stronie w języku polskim. Znajdują się tam też wzory umów w naszym języku, co poprawia komfort załatwiania sprawy. Bardzo ważny jest też fakt, iż w większości wypadków istnieje możliwość zrezygnowania z rezerwacji kilka dni przed wyjazdem.

Polacy coraz chętniej podróżują po świecie i szukają wygodnych dla siebie rozwiązań. Jednym z nich jest z pewnością wynajmowanie samochodu do przemieszczania się w kraju docelowym. Jak jednak można zauważyć warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem i zarezerwować dla siebie auto jeszcze przed wyjazdem. Ułatwi to nie tylko sam proces najmu, ale także zabezpieczy nas przed niebezpieczeństwami związanymi np. z nieznajomością języka czy brakiem pojazdów spełniających nasze wymagania.

Więcej informacji: O czym należy pamiętać wynajmując auto?
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY