19 września 2020 | 13:42
You are here:  / Turystyka / Wydarzenia / Z Polski do Niemiec busem – dlaczego warto?

Z Polski do Niemiec busem – dlaczego warto?

Podróż z północnej części naszego kraju do Niemiec, jak również podróż powrotna, to niekiedy spore wyzwanie. Mamy tu do dyspozycji wiele różnych środków transportu, z których każdy cechuje się pewnymi zaletami, ale i ograniczeniami. Niektóre z nich, jak choćby nowoczesny pociąg, zapewniają wysoki poziom komfortu, jednak za niemałą cenę. Z kolei kursowe autobusy wiążą się z koniecznością licznych przesiadek i zmniejszoną wygodą podróży. Warto natomiast rozważyć podróż busem – w powszechnej opinii może to być optymalny kompromis między jakością a ceną.

Busy do Niemiec z Pomorza – gdzie szukać informacji?

Na rynku znajdziemy wielu przewoźników, którzy oferują przewozy do Niemiec busami. Ich oferty mogą znacznie się między sobą różnić, dlatego przed kupnem biletów powinniśmy sprawdzić wszystkie szczegóły. Na szczęście możemy przy tym skorzystać z Internetu, który dostarczy nam kompleksowych informacji na temat przejazdów i pomoże znaleźć solidnego przewoźnika. Należy jednak wiedzieć, gdzie szukać.

Skierujmy się przede wszystkim zajrzeć na strony przewoźników. Znajdziemy na nich wszystko, czego potrzebujemy – od cen biletów, przez trasę przejazdu, aż do warunków, jakie przewoźnik zapewnia w podróży. Na wielu stronach można również obejrzeć zdjęcia kursujących busów, co pozwoli nam dopasować ofertę przewoźnika do naszych wymagań. Ale uwaga – dopracowana strona niekoniecznie oznacza lepsze warunki w busie!

Niestety, wiele firm nie dysponuje dużym budżetem reklamowym, co przekłada się na prowadzenie stron internetowych, które nie wyglądają zbyt nowocześnie. Warto w takiej sytuacji zadzwonić i dopytać o szczegóły. To, że firma nie ma dobrze zrobionej strony internetowej, nie musi oznaczać, że jej usługi nie są warte polecenia. Kiedy już mamy swoje typy, dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z opiniami na forach internetowych, na których można również zadać własne pytania.

Back view of white passenger medium size commercial luxury minibus van parked n shadow of green tree on summer city street i with blurred silhouettes of pedestrians and cars under green trees.

Czy podróż busem może być komfortowa?

Jeżeli dana firma podchodzi poważnie do świadczonych usług, poziom komfortu podczas podróży busem powinien spełnić nasze oczekiwania. Przewóz osób na tak dalekich trasach wymaga od przewoźników wprowadzenia wielu udogodnień, które mogą znacznie umilić czas spędzony w busie.

Dobrym pomysłem będzie zadanie pytania o standard wyposażenia pojazdów, zanim zdecydujemy się na kupno biletu. Dzisiaj w większości przypadków warunki obejmują rozkładane, wygodne fotele, klimatyzację, a także dostęp do elektryczności i Wi-Fi. Dzięki tym innowacjom pasażerowie mogą spędzić czas podróży na czytaniu książki na tablecie, oglądaniu filmu, a nawet na pracy przy laptopie.

Co więcej, niektórzy przewoźnicy proponują swoim klientom szereg dodatkowych rozwiązań, które mają szansę znacznie podnieść ich satysfakcję z przejazdu. Należy jednak pamiętać, że ze względu na ograniczoną ilość miejsca podróż busem z konieczności nie może zostać porównana z przejazdem pociągiem pierwszej klasy. Jednak kilkukrotnie niższa cena biletów całkowicie to rekompensuje.

Czy skorzystanie z oferty przejazdu busem się opłaca?

Jak najbardziej – i to z kilku powodów! Pierwszym z nich jest wspomniana już wcześniej cena biletów. Busy są zazwyczaj niewiele droższe od lokalnych autobusów oraz znacznie tasze od pociągu, samolotu czy przejazdu samochodem. Do tego dochodzi komfort jazdy na satysfakcjonującym poziomie wraz ze wszystkimi potencjalnymi udogodnieniami.

Po przybyciu na miejsce nie poczujemy się wyczerpani, więc nie stracimy całego dnia na odpoczynek i odzyskanie sił. Dzięki temu uda się nam zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas, co docenią zarówno turyści, jak i osoby wyjeżdżające do Niemiec do pracy. Co więcej, trasy busów są tak układane, że nasza podróż może zacząć się w dowolnej miejscowości, a skończyć nawet pod wskazanym przez nas adresem!

To jedna z największych zalet tego środka transportu i zupełnie unikatowe rozwiązanie w porównaniu do innych modeli podróży. Jeżeli wybierzemy podróż busem, zatrzymamy w portfelu pieniądze, które inaczej wydalibyśmy na dotarcie z dworca lub lotniska do miejsca przeznaczenia. Wszystko to składa się na prosty wniosek – wybór busa jako środka transportu do Niemiec i z powrotem to zdecydowanie dobry pomysł.

Busem nie tylko do pracy!

Podróż busem do naszych zachodnich sąsiadów jeszcze jakiś czas temu kojarzyła się przede wszystkim z wyjazdami do sezonowej pracy i powrotami do kraju. Dzisiaj sytuacja wygląda nieco inaczej. Wiele osób mieszka w Niemczech na stałe, do Polski przyjeżdżając raczej tylko na wakacje, święta lub uroczystości rodzinne. Skorzystanie z oferty firm oferujących przejazdy busem stanowi doskonały sposób na tani i pewny dojazd do kraju oraz powrót do miejsca zamieszkania w Niemczech.

Coraz częściej z busów korzystają jednak również turyści z Polski. Busy obsługujące linie, które biorą swój początek na polskim Pomorzu, a kończą trasę w północnej i zachodniej części Niemiec to świetne rozwiązanie dla podróżnych, którzy dzięki temu mogą łatwo dostać się do wielu niemieckich miast. Co więcej, busami jeżdżą także turyści niemieccy, których celem podróży są polskie miasta nad Bałtykiem.

Jakie jeszcze możliwości daje podróż busem?

Wymienione wyżej zalety to dopiero początek korzyści, jakie możemy zyskać dzięki podróży busem. Przewoźnicy nieustannie prześcigają się w oferowaniu klientom atrakcyjnych ofert dodatkowych i innych opcji, których nie znajdziemy w pozostałych środkach transportu.

Może to być na przykład najtańsza, najbardziej wygodna opcja przesłania paczki z Niemiec do kraju lub wykupiony pakiet filmowy z serwisu streamingowego na pokładzie. Szczegóły takich ofert są oczywiście zależne od konkretnego przewoźnika, a informacje na ten temat najczęściej znaleźć można na jego stronie internetowej.

I jeszcze jedno – jeśli poszukujemy konkretnej propozycji, ale jej nie widzimy, nic straconego! Po telefonicznym kontakcie z przewoźnikiem może się okazać, że będziemy pozytywnie zaskoczeni.

Na transport do Niemiec zaprasza Kościerski bus www.bus-do-niemiec.pl