1 października 2020 | 10:58
You are here:  / Hobby / Tysiąc kaszubskich tras turystycznych w jednej aplikacji

Tysiąc kaszubskich tras turystycznych w jednej aplikacji

Dzięki współpracy jednostek z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego powstała aplikacja o nazwie „Od Bałtyku po Kaszuby”. Program umożliwia przeglądanie ponad tysiąca tras turystycznych na jednej mapie. Dodatkowo aplikacja informuje o aktualnych wydarzenia w regionie.

Program stanowi obszerną bazę tras pieszych, rowerowych, kajakowych, narciarskich, konnych oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne.

Użytkownik może wyznaczyć trasę do danego obiektu lub początku szlaku oraz korzystać z nawigacji w trakcie wycieczki – aplikacja powiadomi także o zejściu trasy. Z kolei moduł aktualności pozwoli być na bieżąco z wydarzeniami w regionie.

[galeria]

Promowanie okolicy dzięki nowoczesnym technologiom staje się coraz popularniejsze. Z takich rozwiązań coraz chętniej korzystają nie tylko turyści, ale i mieszkańcy. Bezpłatny, mobilny przewodnik „Od Bałtyku po Kaszuby” można pobrać w Google Play oraz App Store.

Warto także wspomnieć, że w ramach współpracy gmin i powiatów zrzeszonych w Metropolitalnym Forum Norda niedawno powstał wirtualny przewodnik kulinarny o nazwie „Gdynia i Północne Kaszuby zawsze w smak”. Więcej o aplikacji pisaliśmy TUTAJ.

Więcej informacji: Tysiąc kaszubskich tras turystycznych w jednej aplikacji
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY