27 września 2020 | 13:14
You are here:  / Turystyka / Wydarzenia / Rejsy po Wiśle – oryginalny sposób na zwiedzanie Krakowa.

Rejsy po Wiśle – oryginalny sposób na zwiedzanie Krakowa.

Kraków to miasto, które trzeba zobaczyć. To fascynująca historia, piękna architektura, bogate życie kulturalne, rewelacyjna kuchnia, wspaniali ludzie i specyficzny klimat. Każdy, kto choć raz był w Krakowie, na pewno zechce tu wrócić, bo miasto przyciąga, nie pozwala o sobie zapomnieć. Jest tutaj wiele miejsce, które warto zobaczyć. Na pewno warto zawitać nad Wisłę i poznać urok tego wyjątkowego miejsca.

Atrakcje nad Wisłą

Rejon Wiślany to miejsce pełne atrakcji zarówno dla turystów, jak i mieszkańców Krakowa. Jest tu wszystko, co pozwala spędzić czas w pięknych i przyjemnych warunkach. Są atrakcje dla osób szukających spokoju i wytchnienia, chcących poleniuchować oraz dla wszystkich, którzy preferują aktywny wypoczynek. Okolice Wisły to  świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, seniorów czy zakochanych par. Każdy może spędzić czas tak, jak lubi, podziwiając piękne okolice. Rejon bogaty jest w liczne trasy spacerowe i rowerowe. Jest  piękna plaża, która pozwala poczuć się jak nad morzem, wodne hostele, kawiarnie, liczne restauracje, statki, barki i tramwaje wodne. Na plaży można wynająć leżaki, dostępne są boiska do siatkówki, piłki nożnej, a dla najmłodszych duży plac zabaw. Chętni mogą popływać na kajakach, rowerach wodnych, pontonach i motorówkach. Warto odwiedzić Bulwary Wiślane, pod mostem Grunwaldzkim jest kolejne zielone miejsce, gdzie można oddać się słodkiemu lenistwu. Nieopodal mostu Kotlarskiego znajduje się Park Stacja Wisła, gdzie można urządzić piknik, a dzieci mogą pobawić się na placu oraz wejść do labiryntu. Wzdłuż bulwarów usytuowanych jest wiele krakowskich atrakcji i zabytków, które najlepiej widać z pokładu statku.

Rejsy po Wiśle – oryginalny sposób na zwiedzanie Krakowa

Niewątpliwą atrakcją Krakowa są rejsy po Wiśle. To ciekawa forma zwiedzania miasta, która pozwala przeżyć niezapomnianą przygodę i zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy. Można skorzystać w wielu opcji wodnego zwiedzania. Dostępne są gondole z kapitanem – sternikiem, statki wycieczkowe i luksusowy katamaran. Na pokładzie wynajętego statku można urządzać niezapomniane i oryginalne zaręczyny, uroczystość rodzinną, spotkanie biznesowe czy kolacje dla dwojga. Rejsy trwają od 30 minut do prawie 4 godzin, ale na życzenie klienta można dopasować indywidualny czas trwania wodnej wycieczki. Wodne zwiedzanie jest niezapomnianym przeżyciem, powala zobaczyć Kraków z perspektywy rzeki Wisły, królowej polskich rzek. Pokazuje malownicze zakątki miasta, najważniejsze zabytki zlokalizowane  na wałach Wiślanych oraz inną, dziką, miejscami nieuregulowaną i nieokiełzaną Wisłę. Trasa rejsu zawsze zaczyna się spod samego Wawelu, miejsca osnutego mgłą tajemnicy, historii i emocji, będącego symbolem grodu Kraka. Potem, w zależności od wybranej opcji i długości rejsu, wiedzie przez różne zakątki miasta. Można podziewać Smoczą Jamę, Basztę Złodziei, piękne mury obronne Wawelu, a także Klasztor na Skałce i Więżę Kościoła Ojców Redemptorystów. Kolejne mijane widoki to Kościół św. Katarzyny, Dom Polskiego Papieża, Klasztor Norbertanek, Kopiec Kościuszki, Opactwo Kamedułów na Bielanach, tama na Stopniu Kościuszki, klasztor ojców Benedyktynów w Tyńcu oraz przepiękne pejzaże na wiślanym szlaku.

 Rejsy po Wiśle – dla każdego coś miłego

Rejs uatrakcyjniają same statki, które przypominają weneckie gondole oraz nawiązują do historii grodu. Są to m.in. Smok, Lajkonik, Królowa Jadwiga, Łokietek, Wilga oraz Bazyliszek i Kuba. Statki plwające po Wiśle są przyjazne dla środowiska, są ciche, rejs umożliwia obserwowanie odgłosów przyrody oraz pasjonujących opowieści kapitana sternika. Rejsy są piękną przygodą zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Najmłodsi będą mogły przeżyć wielką letnią przygodę, a dorośli skupić się na podziwianiu mijanych zabytków czy elementów przyrody. Można obserwować wodne ptactwo, oglądać mijane łabędzie, pływające beztrosko wokół łodzi. Wieczorne rejsy są okazją do podziwiania zachodów słońce oraz delektowania się letnim powietrzem. Rejsy pozwalają obserwować życie mieszkańców Krakowa, miejsc, które dla jednych są codziennością, a dla innych turystyczną atrakcją. Odbywają się w komfortowych warunkach, w ich trakcie można skorzystać z pysznego cateringu, a także wziąć udział w lekcji historii, poznać dzieje miasta oraz posłuchać krakowskich legend. Ciekawą opcją dla wszystkich, którzy wolą samodzielne wodne zwiedzanie jest możliwość wypożyczenia kajaka, motorówki, łódki czy roweru wodnego. Dla osób, które w szybki i oryginalny sposób chcą się przemieścić spod Wawelu do Tyńca dostępna jest 6- osobowa aqua-taxi. Dla osób żądnych wrażeń polecane są spływy kajakowe. Odbywają się przy asekuracji ratownika oraz przewodnika z dodatkową motorówką. Można również wybrać się na spływy w pontonach na torze kajakarstwa górskiego w Tyńcu. Rejsy po Wiśle to wspaniała okazja na poznanie miasta, ale mogą być również niezapomnianym prezentem dla rodziców czy nowożeńców. Są świetną opcją na zorganizowanie niecodziennej uroczystość na rzece, która długo pozostanie w pamięci. Rejsy dają możliwość obcowania z miastem w sposób innych niż dotychczas znany.

Rejon Wisły w Krakowie to miejsce wyjątkowe, przyciągające wszystkich turystów i mieszkańców. Atrakcji nad Wisłą w Krakowie nie brakuje, dlatego warto spędzić tu kilka dni. Rejon Wiślany ma magiczną atmosferę, ale najlepiej przekonać się o tym samemu.