27 września 2020 | 11:32
You are here:  / Moda i Uroda / Wydarzenia / Lakiery hybrydowe – piękny i długotrwały efekt

Lakiery hybrydowe – piękny i długotrwały efekt

Piękne, zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. To fragment ciała, który rzuca się w oczy, dłoni nie da się ukryć, witamy się nimi i wykonujemy większość czynności. Dłonie, zwłaszcza kobiece, powinny być wypielęgnowane i miękkie, ważny jest również zadbany i estetyczne manicure. Dzięki niemu każda kobieta może poczuć się pięknie, efektownie pomalowane paznokcie dodają uroku i pewności siebie. Manicure może wykonać samodzielnie w domu, można również powierzyć swoje dłonie profesjonalistom. Druga opcja jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ własnoręcznie wykonany manicure nigdy nie będzie tak dopieszczony, jak ten wykonany w gabinecie kosmetycznym.

Lakiery hybrydowe – piękne, zadbane paznokcie

Odpryśnięty, niedokładnie nałożony lakier może popsuć całą stylizację i pogorszyć humor na resztę dnia. Odpryski czy zagniecenia kojarzą się z zaniedbaniem i niedbalstwem, dlatego lepiej zdecydować się na lakier, który będzie trwały i nie odpryśnie w najmniej odpowiednim momencie. Świetną opcją jest lakier hybrydowy, który kilka lat temu pojawił się na rynku i od tego czasu zawładną sercem kobiet na całym świecie. Ma cechy, których nie posiadają wcześniej stosowane lakiery, jest naturalny, polecają go osoby, które na co dzień zajmują się stylizacją paznokci. 

Zalety lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością. Wypierają z rynku inne metody ozdabiania paznokci. Panie, które zdecydowały się na manicure hybrydowy, cenią go za:

• Naturalność – paznokcie pomalowane hybrydą wyglądają bardzo naturalnie. Lakier idealnie prezentują się na każdej długości paznokci, dodaje uroku i klasy. Pięknie wygląda we wszystkich kolorach, zarówno jasnych, jak i ciemnych.

• Piękny połysk i blask – lakier hybrydowy zapewnia idealny wygląd paznokci, kilkanaście dni po wykonaniu manicure ciągle wygląda tak samo ładnie. Nie ma ryzyka powstawania smug, zacieków i nierówności.

• Odporność na uszkodzenia mechaniczne – lakiery hybrydowe dobrze utwardzają płytkę, dzięki temu paznokcie są chronione przed urazami. Co ważne, znacznie utrudniają obgryzanie paznokci, dlatego powinny je wybrać osoby, które nie mogą pozbyć się tego nieprzyjemnego nawyku.

• Trwałość – lakiery hybrydowe wytrzymują na paznokciach w idealnym stanie przez 2-4 tygodnie. Zwykłe lakiery trzymają się 2-3 dni, więc różnica jest kolosalna. Hybryda pozwala zaoszczędzić czas i zapobiega nerwowemu ukrywaniu paznokci, gdy zwykły lakier odprysnął. Powodem wizyty u manikiurzystki jest odrost, lakier jest najczęściej dalej w idealnym stanie.

• Możliwość zapuszczenia paznokci – lakier hybrydowy jest twardy, umożliwia zapuszczenie własnych paznokci. Nie jest mu straszne mycie naczyń, ręczne pranie czy wykonywanie prac domowych.

• Oszczędność czasu – wykonanie manicure w gabinecie kosmetycznym zajmuje około godziny. Po przygotowaniu paznokci, nałożeniu lakieru i wyjęciu ich spod lampy można powrócić do normalnych czynności. Nie trzeba, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłego lakieru, czekać kilkadziesiąt minut aż lakier całkowicie wyschnie. Manicure wykonuje się raz na 3-4 tygodnie, dlatego oszczędność czasu jest bardzo dużo. 

• Manicure hybrydowy zapewnia dużą różnorodność – można go wykonywać w setkach kolorów, umożliwia stosowanie wielu rodzajów zdobień i efektów specjalnych.

• Poprawia stan paznokci – lakiery hybrydowe polecane są dla osób, które mają słabe, kruche i łamliwe paznokcie. Pod warstwą lakieru paznokcie wzmacniają się, odzyskują witalność, ładny wygląd i przestają się łamać. Manicure ułatwia zapuszczeniu własnych, dłuższych paznokci.

• Jest łagodny dla paznokci – dobrej jakości hybryda nie wysusza paznokci. Nie wymaga stosowania nieprzyjaznych zmywaczy, usuwana jest najczęściej za pomocą frezarki, pilnika, lub bloczku polerskiego. Jest to bezpieczna forma ściągania paznokci, która nie ma wpływu na ich stan, nie powoduje zniszczeń. 

Lakier hybrydowy ma bardzo dużo plusów i kilka minusów. Największą wadą jest cena. Profesjonalny manicure kosztuje ok. 60-120 zł. Kwota nie jest niska, ale biorąc pod uwagę, że z usług manikiurzystki korzysta się co 3-4 tygodnie, wychodzi porównywalna do samodzielnego kupowania lakierów, odżywek i utwardzaczy. Jeżeli lakier hybrydowy jest złej jakości lub został nieprawidłowy nałożony, może źle się trzymać i wpływać na pogorszenia stanu paznokci. Aby tego uniknąć, należy korzystać z usług profesjonalnych, sprawdzonych gabinetów, w których używane są wysokiej jakości lakiery i wyposażenie. 

Lakiery hybrydowe – manicure w gabinecie kosmetycznym

Manicure hybrydowy jest alternatywą dla paznokci żelowych i tipsów. jego zasadniczą różnicą jest to, że paznokcie nie są przedłużane. Na naturalną płytkę paznokcia nakłada się bezbarwną bazę, następnie nakładany jest wybrany lakier jednocześnie chronią i zapewniają odpowiednią trwałość. Lakier utwardzany jest za pomocą promieniowania UV. Wykonanie manicure rozpoczyna się od wygładzenia płytki, usunięcia skórek i nadania odpowiedniego kształtu paznokciom. Kolejnym etapem jest odtłuszczenie powierzchni, które zapewnia prawidłową trwałość lakieru. Na paznokcie nakładane są kolejne warstwy, tzn. baza pod lakier, dwie warstwy lakieru i coat. Każda warstwa musi być utwardzona przez około dwie minuty pod lampą emitującą promieniowanie UV. Ostatnią czynnością jest ponowne odtłuszczenie płytki. Tak wykonany manicure wytrzyma na paznokciach do momentu, aż pojawią się nieestetyczne odrosty lub właścicielka zapragnie zmienić kolor paznokci. 

Manicure hybrydowy można również wykonać w domu, kupując specjalny zestaw z lampą UV.  Zakup zwróci się po kilku miesiącach, ale należy pamiętać, że na bieżąco należy dokupować lakiery, preparaty do odtłuszczania oraz utwardzania lakieru. Lepiej zdecydować się na manicure u profesjonalisty. Zabieg manicure hybrydowego wymaga odpowiedniego przygotowania, precyzji i dużego doświadczenia. Wykonany w gabinecie zapewni perfekcyjnie wygląd, a my będziemy miały możliwość większego wyboru koloru lakieru czy różnego typu zdobień.