1 października 2020 | 04:14
You are here:  / Biznes, Ekonomia, Finanse / Wydarzenia / Jak zarabiać pieniądze na Instagram?

Jak zarabiać pieniądze na Instagram?

Media społecznościowe cieszą się obecnie ogromną popularnością na całym świecie. Każdy i to całkowicie za darmo może założyć sobie konto, po czym dodawać zdjęcia z opisami, pliki wideo, komentarze. Jak pewnie wiele osób zdążyło się już przekonać, social media są świetnym narzędziem do promocji swojej marki, konkretnych produktów czy usług. Można wypromować się i to przy niskich kosztach, nawiązać korzystne współprace, dostać coś za darmo od innych firm – lokowanie produktu. Możliwości jest naprawdę sporo, więc warto się zastanowić nad taką formą zarobku. Tym bardziej, jeśli ktoś lubi robić zdjęcia i dobrze mu to wychodzi. Idealną opcją będzie dla niego rozwój swojego konta na Instagramie.

Od czego zacząć swoją przygodę na Instagramie?


Na światowym rynku marketingu świetnie radzi sobie platforma w postaci Instagrama. Obecnie należy ona do jeszcze popularniejszego Facebooka. Social media otwierają szerokie drogi do dorobienia się niemałych pieniędzy. Kluczowe jest oczywiście to, aby mieć dobrze opracowany plan działania i skutecznie wcielać go w życie. W przypadku Instagrama trzeba być systematycznym, cierpliwym, dopasować ciekawy content do swojej grupy docelowej. Co ciekawe, nie trzeba mieć wcale figury modelki ani być znaną osobą. Praktycznie każdy może rozpocząć swoją przygodę w świecie mediów społecznościowych. Zacząć trzeba oczywiście od założenia konta na tej platformie, a potem można już przystąpić do konkretnych działań. Kluczowe w przypadku Instagrama jest to, aby zaistnieć w świadomości Internautów, dać się poznać, zaciekawić, zainteresować swoim profilem. Początki mogą być żmudne i czasochłonne, ale bez tego niczego nie można zdziałać. Najpierw trzeba zdobyć obserwujących – silnych i lojalnych, a to nie lada wyzwanie. Ważne jest to, aby wypełnić swój bio odpowiednimi informacjami, regularnie wstawiać posty, robić dobrej jakości zdjęcia, używać właściwych hasztagów, wchodzić w interakcje ze swoimi obserwatorami.

Jak zarabiać na Instagramie?

Jeśli udało nam się już zbudować podstawy swojego profilu na Instagramie i możemy pochwalić się przyrostem liczby obserwujących, czas na przejście do zarabiania. Pierwszą opcją jest tworzenie postów sponsorowanych. Konieczne będzie wobec tego znalezienie tych sponsorów. Chodzi tutaj o stworzenie zdjęć czy obrazków do promowania konkretnych produktów czy marki, wraz z podpisami czy linkami do sponsora. W celu znalezienia sponsorów można zarejestrować się na serwisach takich jak Shoutcarts, Brandbuddies, IndaHash, TapInfluence, Whitepress.pl, ifluenz.

Kolejną możliwością jest sprzedawanie Shoutów, czyli płatne wspominanie o danej marce w swoich postach, opisach czy story. Taką możliwość oferuje chociażby serwis Shoutcart. Na Instagramie można sprzedawać również swoje prywatne zdjęcia. Tym bardziej, jeśli ktoś jest profesjonalistą. Amatorzy też mogą spróbować swoich sił pod warunkiem, że są bardzo dobrymi fotografami. Nie brakuje firm czy osób, które chętnie kupią zareklamowane na Instagramie zdjęcie. Trzeba jednak być aktywnym, dążyć do zainteresowania swoim profilem odpowiednich odbiorców. Do pożądanego grupy docelowej można dotrzeć, używając konkretnych hasztagów. W opisie nie może też zabraknąć danych do sprzedaży zdjęć, na których muszą być dodane znaki wodne. Przykładowymi miejscami, gdzie można wrzucać swoje zdjęcia na sprzedaż są serwisy: Twenty20 i Community Foap.

Co jeszcze można zrobić?

Świetnym sposobem na zarabianie na Instagramie jest afiliacja, czyli promowanie produktów w zamian za prowizję od ich sprzedaży. Należy wrzucać ciekawe zdjęcia, które będą promowały dany produkt czy usługę, aby jak najwięcej osób skorzystało z linku afiliacyjnego. Współpracować można z przeróżnymi partnerami biznesowymi. Godny polecenia jest program partnerski Aliexpress, promowanie ubrań/butów/kosmetyków/sprzętu itd. Można też postawić na Stylinity, jeśli pasjonujemy się modą. Więcej sposobów na to, jak zarabiać na Instagramie na programach partnerskich, znajdziecie w kursach online na Piratzky.com.

Poprzez swój profil na Instagramie można promować swój własny biznes, produkty i usługi. Tym bardziej, jeśli ktoś prowadzi swoją firmę, to konto staje się świetnym narzędziem do reklamowania ich i to bez dodatkowych kosztów. Można wykorzystać zdjęcia swoich klientów, używających danego produktu. Pomocne są infografiki i oferty limitowane. Popularnym rodzajem zdjęć na Instagramie są też Behind the scenes. Oferowane produkty mogą być fizyczne, cyfrowe lub dotyczyć płatnych usług typu coaching czy konsultacje. Popularne wśród influencerów jest sprzedawanie własnych koszulek, kubków z logo kanału itd. – chodzi o zaprojektowane przez siebie produkty.

Dodatkowe możliwości

Sposobów na zarabianie na Instagramie jest wiele. Można wypromować profile związane ze swoją niszą, sprzedawać poradniki czy własną przestrzeń profilową, reklamować produkty z Ceneo czy Amazon. Możliwe jest nawet promowanie kuponów i otrzymywanie z tego profitów. Zarobić pozwala również płatny repost.