24 września 2020 | 23:23
You are here:  / Info / Tak umiera Europa. Mieszkańcy oddają hołd… zabitemu włamywaczowi!

Tak umiera Europa. Mieszkańcy oddają hołd… zabitemu włamywaczowi!

Jak informuje „Daily Mirror”, w ubiegłą środę rano w Hither Green dwóch mężczyzn włamało się do domu emeryta, 78- letniego Richarda Osborna-Brooksa. Zaciągnięty przez uzbrojonego w śrubokręt włamywacza, Brooks zdołał zadać mu rany nożem. Wtedy dwaj wspólnicy uciekli z domu, ale jeden z nich upadł na pobliski trawnik i wykrwawił się. 

78-letniego mężczyznę aresztowano pod zarzutem zabójstwa, jednak zarzuty te szybko wycofano. Teraz staruszek potrzebuje jednak policyjnej ochrony. Policja zabrała już z domu rzeczy jego i jego żony.Jak informuje „Daily Mail”, Osborn-Brooks powiedział już, że nie zamierza wracać do swojego domu, a gdy sprawa przycichnie, wystawi go na sprzedaż.

W weekend pod domem Osborna-Brooksa pojawiła się grupa siedmiu kobiet, które przyczepiły do płotu kwiaty, balony i kartki w uczczeniu pamięci 37-letniego włamywacza. Wśród nich znalazła się również kartka od jego córki.

Na „kapliczkę” ku czci przestępcy oburzyli się już sąsiedzi emeryta, którzy zwracają uwagę na to, że takie zachowanie nie jest na miejscu i że do niczego by nie doszło, gdyby mężczyzna nie postanowił naruszyć czyjejś własności. 

Tymczasem zastępca komisarza Scotland Yardu, Sir Craig Mackey powiedział że policja nie ściągnie kwiatów ponieważ ich składanie nie jest przestępstwem. Jednocześnie dodał jednak, że będzie karał… ściągających je, ponieważ jest to „złamanie pokoju”. Te słowa wywołały wściekłość komika Johna Bishopa. – Sugestie policji, że ​​rodzinie Henry’ego Vincenta powinno się zezwalać na składanie hołdu z kwiatów naprzeciwko domu, który próbował obrabować, to hańba – przekonuje, dodając że „Był szmerem, który żerował na emerytach. Jego rodzina powinien czuć wstyd, nie powinien oczekiwać na pamiątkę.”

Wreszcie, kilka dni temu na miejscu pojawił się mężczyzna, który usunął kwiaty. Zostały one jednak szybko przywrócone, ale po krótkim czasie znów usunięte.

To jednak nie uspokaja sytuacji w dzielnicy. W sobotę odbędzie się marsz zorganizowany w celu okazania solidarności z rodziną Osborn-Brooksa i ich sąsiadami. Z kolei w niedzielę ma przejść inny marsz… dla uczczenia pamięci włamywacza. 

kh/dailymirror/dailymail
Fot: YouTube

Więcej informacji: Tak umiera Europa. Mieszkańcy oddają hołd… zabitemu włamywaczowi!
Źródło: http://www.stefczyk.info/

LEAVE A REPLY