19 września 2020 | 16:56
You are here:  / Biznes, Ekonomia, Finanse / Turystyka / Wydarzenia / Gdzie do pracy w Niemczech – praca sezonowa i wakacyjna. Część III

Gdzie do pracy w Niemczech – praca sezonowa i wakacyjna. Część III

Ciężko mówić o wakacjach, skoro mamy dopiero kwiecień. Nie pomijajmy jednak, tak ważnej dla naszego społeczeństwa, grupy – studentów. Ci zaczynają słodkie leniuchowanie dużo wcześniej niż np. maturzyści. Co zdolniejsze jednostki są w stanie zakończyć semestr już na początku maja. Jako że do maja pozostał miesiąc czasu, o ewentualnej pracy poza granicami kraju warto pomyśleć już teraz. Dlaczego? Powodów jest wiele. Czym szybciej „zaklepiemy” sobie interesującą nas posadkę, tym spokojniej będziemy spać. Osobo, które jako pierwsze rozpoczną poszukiwania będą miały do wyboru znacznie więcej, dużo bardziej opłacalnych ogłoszeń. W części drugiej wspomnieliśmy o trzech popularnych – zarówno sezonowych jak i wakacyjnych – branżach: turystyce, gastronomii oraz ogrodnictwie. Pora przyjrzeć się innym, równie opłacalnym rozwiązaniom, na które jest w Niemczech spory popyt.

Branże, w których łatwo znaleźć sezonową i wakacyjną pracę w Niemczech

  • Organizacja imprez/wydarzeń kulturalnych: must have każdej rock’n’rollowej duszy. Niemcy to wyjątkowy kraj, który niemal nigdy nie śpi. W każdym miesiącu, a nawet w każdym tygodniu, w jakimś zakątku naszych zachodnich sąsiadów odbywa się jakaś impreza. Koncerty, festyny, kina plenerowe, wystawy, jarmarki, festiwale – nierzadko praca przy takich wydarzeniach jest niewiele płatna. W zamian jednak otrzymujemy zakwaterowanie i możliwość brania udziału w danym przedsięwzięciu. To prawdziwy raj dla fanów danej kategorii. Uwaga, tu jednak język jest wymagany.

  • Budownictwo: to kolejna z branż, w której praca znajdzie się zawsze. Jeżeli jednak zależy nam na pracy sezonowej, budownictwo stoi przed nami otworem szczególnie latem. Wakacje to okres remontów oraz licznych prac budowlanych. W tym czasie wiele renomowanych firm szuka pomocników. W wielu przypadkach znajomość języka obcego nie jest wymagana. Co więcej, pracodawca gwarantuje nam nocleg (luksusów nie ma, ale za to pensja wszystko nam wynagradza). Całkiem dobre zarobki sprzyjają stosunkowo szybkim oszczędnościom.

  • Zbieranie owoców i warzyw: wprawdzie branża ta łączy się bezpośrednio z ogrodnictwem (i sadownictwem etc.) to warto ją wyszczególnić. Niemcy to najpopularniejszy kierunek, jeśli chodzi o emigrację zarobkową w tym zakresie. Niewiele osób wie jednak, że decydując się na dalszy wyjazd np. do Norwegii, mamy szansę zarobić co najmniej 50 złotych/godzinę. Nasi zachodni sąsiedzi są dużo bezpieczniejsi. Agencje Pracy oferują nam rozwiązania bez znajomości języka i zakwaterowaniem. Praca czeka na nas już od końca kwietnia niemal do późnej jesieni. Warto mieć na uwadze fakt, że zbieranie owoców i warzyw wiąże się z wysiłkiem fizycznym.

Ofert pracy warto szukać na portalach tematycznych – dotyczących bezpośrednio pracy w Niemczech (zarówno tych w języku polskim jak i prowadzonych w rodzimym języku). Sporo ogłoszeń znajdziemy w social mediach, na specjalnie utworzonych w tym celu grupach – w tym zakresie przoduje Facebook.

Na przewozy do Niemiec zaprasza firma Beata bus – busy do Niemiec