22 września 2020 | 17:56
You are here:  / Komunikaty Firm / Moda i Uroda / Wydarzenia / Modne i wygodne, czyli idealne obuwie damskie.

Modne i wygodne, czyli idealne obuwie damskie.

sale, shopping and people concept – happy young woman or shop assistant with shoe boxes at store

Kobieta zmienną bywa, dlatego każda powinna mieć w swojej szafie buty na każdą okazję.

Buty to nie tylko część garderoby, czy dodatek do całego outfitu. Są panie, które traktują je jak najważniejszą część stroju i nie wyobrażają sobie, by mogłyby ich mieć za dużo. Podobnie jak w przypadku sukienek, płaszczy, czy torebek, w obuwniczym świecie również panują pewne trendy, które zmieniają się niejednokrotnie nawet z każdym nadchodzącym sezonem. Dowiedz się w jaki sposób się to odbywa i poznaj różnice między poszczególnymi modelami damskich butów.

Modne buty, czyli jakie?

Czy zastanawiałaś się kiedyś skąd się bierze moda? Dlaczego jednego roku nosimy czółenka z ostrym czubkiem, a kolejnego mokasyny? Aktualne trendy kreują się na kilka sposobów. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest w tej kwestii The General Trend Book. Trend Union opracowuje w niej kolory, materiały, fasony z dwuletnim wyprzedzeniem. Księga nie kosztuje mało, jednak sieciówki i sklepy, które ją nabędą, są w stanie zaprojektować swoje kolekcje zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami.

Trendy rozpowszechniane są na wybiegach najwybitniejszych projektantów, ale również na ulicy. Wykorzystuje się w tym celu osoby, które mają wpływ na szeroką publiczność, czyli gwiazdy, celebrytów, idoli szerokiej rzeszy fanów. Dzięki nim tworzy się opinia publiczna i za sprawą naśladownictwa nowe wzory, fasony zaczynają przeżywać swoją świetność.

Popularne obcasy

Decydując się na buty typowo kobiece, dodające nam trochę wzrostu mamy do wyboru między innymi szpilki, słupki, koturny, bądź platformy. Szpilki posiadają  bardzo charakterystyczny, cienki obcas, zwężający się ku dołowi. Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie parę klasycznych szpilek. Słupek to obcas zdecydowanie bardziej stabilny, o kwadratowym lub okrągłym przekroju, jego szerokość zarówno pod piętą, jak i przy fleku jest jednakowa. Słupki są bardzo kobiece, a zarazem znacznie łatwiej jest w nich chodzić niż w szpilkach. Stopa, kręgosłup, mięśnie nóg męczą się znacznie mniej, więc łatwiej wytrzymać w nich nawet długi dzień.

W przypadku kotrurn i platform zdarzają się pomyłki, bo wiele osób używa tych określeń zamiennie, choć jest to błędem. Buty na platformie to obcas i podwyższona podeszwa w przedniej części, czyli pod podbiciem stopy. W koturnach dodatkowo istnieje połączenie między podeszwą, a obcasem, czyli mamy podwyższenie na całej długości stopy.

Wygoda zawsze będzie trendy

Bądźmy szczerzy, wśród najpiękniejszych, najseksowniejszych butów, które dodatkowo wysmuklają sylwetkę swojej właścicielki ze świecą szukać takich, które dałoby się nosić dzień i noc, a wracając do domu nie marzyć o tym, by zrzucić je już na klatce. Są sytuacje w których bezwzględnie musimy prezentować się jak milion dolarów, są jednak i takie, w których powinnyśmy postawić na wygodę i własne zdrowie. Codzienne noszenie szpilek nikomu nie wyjdzie na dobre. Wywiera ono bowiem wpływ na kręgosłup, stawy i wbrew pozorom również na wiele narządów wewnętrznych. Jeśli mamy przed sobą długi dzień, kilka spraw do załatwienia na mieście, spędzimy na nogach wiele godzin, a możemy sobie pozwolić na płaskie obuwie, zdecydowanie warto z takiego skorzystać. Zostawiając obcasy w domu nie zostawiamy wraz z nimi naszej kobiecości. Ona jest w nas i możemy nią emanować nawet w trampkach. Wystarczy mieć tego świadomość.