19 września 2020 | 10:21
You are here:  / Komunikaty Firm / Ludzie / Moda i Uroda / Wydarzenia / Ulubione modele na rynku męskich sneakersów

Ulubione modele na rynku męskich sneakersów

Adidas Yeezy

 

Owoce współpracy niemieckiego koncernu z amerykańskim raperem Kanye Westem to bodaj najbardziej rozchwytywane buty męskie adidas na rynku. Kolekcja redefiniuje miejski styl już od 2015 roku, a najnowsze produkty z tej serii znikają z półek sklepów w trybie natychmiastowym. Tylko wybrane punkty mają możliwość sprzedaży tych sneakersów, a szczęśliwcy, którzy je nabędą, obchodzą się z nimi jak z jajkiem. Buty adidas Yeezy to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą wybić się z tłumu i założyć coś innego niż wszędobylskie superstary. Trzeba jednak zapłacić za takie wyróżnienie odpowiednią cenę – i to dosłownie.

 

Nike Air Max 90

 

To najbardziej popularna kolekcja air maxów. Większość modeli spotykanych na ulicach pochodzi właśnie z tej serii. To kultowe 90-ki dokonały przełomu w modzie ostatniej dekady XX wieku i ustanowiły trend na długie lata. Trend, który nie przeminął do dziś. Podeszwa z charakterystycznym okienkiem i masywna sylwetka buta to elementy, jakie nie sposób przeoczyć. Dziś cieszą konsumentów nie tylko walorami technicznymi i estetycznymi, ale również statusem żywej legendy.

 

 

Vans Old-Skool

 

Modele vans Old-Skool należą do najbardziej rozpoznawalnych sneakersów kalifornijskiej marki. Kojarzone są ze środowiskiem skaterów, choć dziś nosi je w zasadzie każdy. Umiłowali je sobie szczególnie ludzie młodzi. Trudno wyobrazić sobie szkołę, w której nie znaleźlibyśmy old-skooli na nogach przynajmniej paru osób. To sztandarowe obuwie, którego status można porównać z trampkami Converse. Prostota, wygoda i styl – nic dziwnego, że za butami Vans Old-Skool szaleją zarówno casualowi użytkownicy, jak i snekaerheadzi.

 

Air Jordan 1

 

O znaczeniu tego modelu (w oryginalnej czerwono-czarnej kolorystyce) najlepiej świadczy film „Kiksy”. To sneakersy, które pisały historię koszykówki i zaważyły na życiu niejednego dzieciaka w latach 80. Dziś ich posiadanie to marzenie wielu, niezależnie od wieku. To w nich Michael Jordan zwyciężał mecze NBA w barwach Chicago Bulls. Obecnie, nawet bardziej niż zastosowane w nich technologie i sam wygląd, pożądane są wartości, które jordany symbolizują.

 

 

Puma Suede Classic Breakdance

 

Na koniec propozycja mniej oczywista. Historia Puma Suede Classic Breakdance sięga 1968 roku, kiedy sneakersy te zadebiutowały na boiskach NBA. Dziś dobitnie pokazują, jak wielkie znaczenie na ulicach miast mają buty o sportowych korzeniach. Te modele Pumy noszone były przez wiele gwiazd show biznesu, trafiły też do licznych filmów, które dziś przypominają o ich niepowtarzalnym charakterze.