25 września 2020 | 05:24
You are here:  / Komunikaty Firm / Pomoc w nagłych sytuacjach

Pomoc w nagłych sytuacjach

Ze wszystkich problemów, jakie mogą nas w życiu spotkać, prawdopodobnie najbardziej obawiamy się kłopotów z prawem. To szczególnie trudny temat, dlatego że usługi prawników oraz radców prawnych wiążą się z dużymi wydatkami. To jest właśnie główny argument, który sprawia, że wiele osób rezygnuje z doradztwa profesjonalistów, a tym samym często traci czas, pieniądze i nerwy. Pomoc prawnika wydaje się niezbędna zarówno w prostych sprawach, jak i tych bardzo skomplikowanych i z pewnością każdy z nas w pewny momencie życia spotka się chociażby z podziałem spadku a niektórzy z rozwodem.

Kto nam pomoże?

Poszukiwanie odpowiedniego prawnika jest dość trudne. Warto polegać na opinii znajomych lub też podpowiedziach internautów. Oczywiście zawsze warto poszukać profesjonalisty w danej dziedzinie, bo nie jest pewne, ze specjalistą w sprawach karnych poradzi sobie świetnie w tych z zakresu prawa rodzinnego. Problem tak naprawdę pojawia się wtedy, kiedy nie stać nas na usługi prawnika. Warto wiedzieć, że w takich sytuacjach możemy  skorzystać z bezpłatnej pomocy w różnych urzędach, fundacjach czy firmach, które za jeden z celów swojego funkcjonowania postawiły sobie to, by pomagać ludziom w potrzebie. Darmowy prawnik jest do dyspozycji wszystkich potrzebujących w różnych sytuacjach oraz w wielu miastach. Warto sprawdzić, czy oprócz pomocy merytorycznej specjaliści gwarantują również darmowe prowadzenie sprawy.

Najczęściej doradcy prawni bezpłatnie udzielają porad w zakresie długów. To bardzo istotny problem, z którym spotykają się ludzie w kontaktach z firmami windykacyjnymi, które nie zawsze działają uczciwie. Pomoc prawnika może na przykład sprawić, że część długów zostanie umorzona lub też dojdzie do porozumienia dwóch stron.

W jakich sprawach może pomóc prawnik?

Poradnictwo prawne za darmo ma przede wszystkim za zadanie pomóc nam merytorycznie rozwiązać problem lub też sporządzić odpowiednie pismo takie jak pozew czy wniosek. Poza tym wsparcie często dotyczy kolejnych etapów postępowania sądowego i egzekucyjnego. Takiej pomocy możemy oczekiwać, jeśli prawnik zdecyduje się prowadzić całą sprawę od początku do końca.

Warto jednak pamiętać, że prawnicy udzielają bezpłatnej pomocy tylko osobom poszkodowanym i przede wszystkim zajmują się sprawami z zakresu prawa  karnego, cywilnego oraz kwestiami związanymi z odszkodowaniami. Z założenia są to problemy mało skomplikowane i wynikają z nieświadomości obywateli co do swoich praw. Dodatkowo miasta, fundacje czy firmy w pewien sposób kierują tę ofertę do osób ubogich, które nie mogłyby sobie pozwolić na skorzystanie z tradycyjnej porady.