25 września 2020 | 05:27
You are here:  / Info / Polska / Wydarzenia / Trwa budowa kilkunastu ulic w gminie Kosakowo

Trwa budowa kilkunastu ulic w gminie Kosakowo

W gminie Kosakowo trwa budowa kilkunastu dróg i prace porządkowe. W kwietniu urzędnicy dokonali przeglądu dróg gminnych pod kątem bieżącego utrzymania. Cały budżet na inwestycje drogowe w tym roku wynosi 17 mln złotych.

W Kosakowie i okolicach prowadzone są wiosenne porządki. Na gminne drogi wyjechała zamiatarka, którą zakupiono w grudniu ubiegłego roku.

Na wiosnę tak naprawdę ruszyliśmy z bardzo wieloma pracami, zaczynając od wiosennego sprzątania. W grudniu ubiegłego roku zakupiliśmy zamiatarkę na potrzeby gminy Kosakowo. Ta zamiatarka od dwóch tygodni jeździ po gminie Kosakowo – wyjaśnia Marcin Majek, zastępca wójta gminy Kosakowo.

Trwa nasadzenie kwiatów i łatanie dziur w drogach. Gmina ruszyła z budową kilkunastu ulic.

W Mostach powstaje parking przy ulicy Olimpijskiej wraz z ulicą Olimpijską, w tej miejscowości trwa budowa ulic Piaskowej i Polnej. W Pierwoszynie budowane są ulice Gruszkowa i Kwiatowa, w Dębogórzu mieliśmy do wykonania trzy drogi – Zielną, Grzybową i Piwną. W Kosakowie – ulicę Szarotki i Aksamitną, w Kazimierzu ulicę Majową, w Pogórzu ulicę Różewicza, w Rewie ulice Wrocławską i Łódzką – dodaje Marcin Majek.

Uporządkowana została także ulica wojewódzka od ronda w Kosakowie do ulicy Rumskiej w Pierwoszynie, w maju oczyszczane będą drogi od ronda w Kosakowie do Pogórza oraz od ronda w Kosakowie do Kazimierza. Odpiaszczono już drogi gminne w miejscowości Suchy Dwór oraz częściowo w miejscowości Pogórze.

Więcej informacji: Trwa budowa kilkunastu ulic w gminie Kosakowo
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/rss/wiadomosci.html

LEAVE A REPLY