24 września 2020 | 10:41
You are here:  / Info / Polska / Wydarzenia / Chcieli wyjechać do Szwecji, zostali w Polsce

Chcieli wyjechać do Szwecji, zostali w Polsce

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wejście na prom płynący do Szwecji Libijczyka i trzech obywateli Ukrainy. Ze względu na nieprawidłowości w ich dokumentach, zostali zatrzymani na terenie Polski.

Do zatrzymań doszło we wtorek (17 kwietnia) na terenie gdańskiej bazy promowej. Wśród mężczyzn, którzy chcieli popłynąć do Szwecji, był mężczyzna podający się za obywatela Libii. Wylegitymował się belgijskim dowodem osobistym, który wzbudził wątpliwości pograniczników. Jak się okazało, dokument był sfałszowany. Cudzoziemiec został zatrzymany i trwają dalsze czynności w stosunku do jego osoby.

Tego samego dnia gdańscy strażnicy graniczni wylegitymowali dwóch obywateli Ukrainy, którzy także chcieli wypłynąć do Szwecji. Tyle że cel ich pobytu w Polsce był niezgodny z deklarowanym. Cudzoziemcy mieli podjąć tu pracę, a tego nie zrobili. Nie zgłosili się nawet do pracodawcy, który chciał ich zatrudnić. Mężczyźni otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu – informują pogranicznicy z MOSG.

Zatrzymana została również Ukrainka, która nie miała ważnego dokumentu uprawiającego do pobytu na terytorium Polski. Wobec niej orzeczono roczny zakaz ponownego wjazdu na teren kraju.

Więcej informacji: Chcieli wyjechać do Szwecji, zostali w Polsce
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/rss/wiadomosci.html

LEAVE A REPLY