21 września 2020 | 04:36
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / Odpytają posłów, czym jest demokracja

Odpytają posłów, czym jest demokracja

W piątek (20 kwietnia) o godzinie 18:00 w Wejherowskim Centrum Kultury odbędzie się Pierwszy Wejherowski Panel Dyskusyjny „Po co nam demokracja?”. W wydarzeniu, które organizuje wejherowski Komitet Obrony Demokracji, wezmą znane osoby z życia publicznego: Henryka Krzywonos-Strycharska, Jacek Protasiewicz i Ewa Lieder.

Głównym celem tego otwartego spotkania jest kształtowanie świadomości obywatelskiej. Jak informuje KOD Pomorze, niewykluczone, że na panelu pojawią się inni, popularni politycy, tacy jak Kazimierz Marcinkiewicz czy Stefan Niesiołowski.

Tytuł panelu można uznać za dość przewrotny w czasach demokracji. Jak twierdzą organizatorzy, oni dobrze znają odpowiedź na pytanie „Po co nam demokracja?”.

Chcemy jednak odpytać posłów, jaka jest ich opinia o tym, po co nam demokracja, jaka jest ich definicja – wyjaśnia Artur Kowalski z wejherowskiego KOD-u.

Czy politycy będą potrafili sprostać zdefiniowaniu demokracji, być może całkiem na nowo? O tym będzie można się przekonać już w piątkowe popołudnie.

Całości wywiadu z Arturem Kowalskim można wysłuchać na stronie internetowej radia Norda FM.

Więcej informacji: Odpytają posłów, czym jest demokracja
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY