25 września 2020 | 04:48
You are here:  / Info / Ludzie / Społeczeństwo / Rusza bezpłatna szkółka żeglarska dla dzieci i młodzieży

Rusza bezpłatna szkółka żeglarska dla dzieci i młodzieży

Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej zaprasza dzieci i młodzież gimnazjalną z gminy Krokowa na zajęcia szkółki żeglarskiej. Będą się one odbywać na jeziorze Żarnowieckim, a udział w nich jest bezpłatny. Będzie też możliwość zdobyciu patentu żeglarza jachtowego.

Trudno o lepsze połączenie przyjemnego spędzania czasu z nauką żeglowania. Dzieci i młodzież z terenu gminy Krokowa mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach, które obejmują część teoretyczną i praktyczną.

Od kwietnia do czerwca 2018 roku młodzi adepci żeglarstwa będą poznawać tajniki tego pięknego sportu w teorii. Zajęcia praktyczne potrwają od czerwca do września na jeziorze Żarnowieckim. Będą się odbywać na przystaniach turystyczno-żeglarskich w Lubkowie i Brzynie, z wykorzystaniem łodzi klasy „Optymist” i „Puck”. Młodzież od 14. roku życia będzie miała możliwość zdobycia patentu żeglarza jachtowego.

Aby zasięgnąć szczegółowych informacji, należy się skontaktować z p. Aleksandrą Machalską pod numerami telefonu 691 447 000 lub 58 675 41 39. Można też wysłać wiadomość na adres turystyka@kck.krokowa.pl.

W 2012 roku gmina Krokowa podpisała umowę ze spółką PGE Energia Jądrowa. Zakupiono 10 łodzi klasy „Puck”. Od tego momentu każdego roku jest prowadzona bezpłatna szkółka żeglarska dla dzieci z terenu gminy. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów żeglarstwa i co roku zgłaszane są do bazy wypoczynkowej prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Więcej informacji: Rusza bezpłatna szkółka żeglarska dla dzieci i młodzieży
Źródło: http://www.nadmorski24.pl/

LEAVE A REPLY