Historyczny sukces gdyńskiej Arki – Legia pokonana

Wymarzony prezent wielkanocny sprawili swoim fanom żółto-niebiescy. W obecności niemal 12 tysięcy kibiców pokonali na własnym terenie stołeczną Legię 1:0. Tym samym uzyskali rezultat, na który trzeba było czekać niemal 40 lat.

Od początku spotkania rysowała się coraz wyraźniejsza przewaga Arki. Było oczywiste, że gdynianie potraktowali rywala z powagą, ale bez zbędnych kompleksów. Legia momentami była po prostu bezradna wobec odważnej i poukładanej gry żółto-niebieskich.

Mniej więcej od 30. minuty rozpoczął się prawdziwy napór Arki, który udało się przypieczętować w 34. minucie. Swoją pierwszą bramkę w gdyńskiej Arce zdobył Andrij Bogdanow, mistrzowsko wykorzystując rzut wolny. Do przerwy Legia nie była w stanie oddać żadnego celnego strzału na bramkę miejscowych.

W drugiej połowie spotkania Legia próbowała przejąć inicjatywę i doprowadzić do wyrównania. Gościom zabrakło jednak precyzji i skuteczności. Z kolei Arka grała konsekwentnie i uważnie w obronie. Pod koniec meczu gospodarze próbowali jeszcze podwyższyć prowadzenie, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Obecnie Arka zajmuje ósmą pozycję w ligowej tabeli i ma realne szanse, by zakończyć sezon zasadniczy w górnej „ósemce”. Jeśli jednak w poniedziałek (2 kwietnia) Zagłębie Lubin pokona lidera rozgrywek, Jagiellonię Białystok, zepchnie gdynian na dziewiąte miejsce. Z kolei żółto-niebieskich czekają jeszcze w sobotę (7 kwietnia) derby Trójmiasta. Bez względu na wyniki, które w ostatnim czasie osiąga Lechia Gdańsk, zawsze są to spotkania o dużej presji, w których każdy rezultat jest możliwy.

Arka Gdynia 1 : 0 Legia Warszawa

Arka Gdynia: 1 Steinbors – 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 28 Helstrup, 29 Marciniak – 10 Szwoch, 90 Bogdanow, 14 Nalepa, 13 Piesio – 22 Jankowski – 11 Siemaszko

Legia Warszawa: 1 Malarz – 20 Vesović, 2 Pazdan, 44 Remy, 55 Jędrzejczyk – 7 Antolić, 6 Philipps, 26 Cafu – 22 Hamalainen, 32 Radović, 8 Pasquato

Bramki: Bogdanow (34’)

Widzów: 11 762

Więcej informacji: Historyczny sukces gdyńskiej Arki – Legia pokonana